تدوین بسته‌های خدمتی متناسب با گروه‌های سنی در برنامه «سلامت خانواده»

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از تدوین بسته‌های خدمتی متناسب با گروه‌های سنی برای افراد در برنامه «سلامت خانواده» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از وبدا، عباس علیپور اظهار کرد: اجرای برنامه «سلامت خانواده» با هدف ارائه خدمات پیشگیرانه سلامت برای جلوگیری از بروز بیماری و یا تشخیص بیماری در مراحل اولیه در افراد انجام می‌شود تا از تشدید بیماری در آنان جلوگیری شود.

وی افزود: این برنامه جزو تکالیف قانونی وزارت بهداشت بوده و از سال گذشته در کشور آغاز شده است و امسال اجرای آن تسریع خواهد شد، ۲۷ میلیون نفر از شهروندان در مناطق شهری دارای یک تیم سلامت، مراقب سلامت و پزشک خانواده خواهند شد که این افراد تمام خدمات سلامتی را به آنها ارائه خواهند داد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه ارزیابی عوامل خطر بیماری در افراد از اصول برنامه «سلامت خانواده» است، اظهار داشت: در این برنامه متناسب با گروه‌های سنی بسته‌های مراقبت سلامتی برای افراد تدارک دیده خواهد شد و اگر فردی نیاز به ارجاع داشته باشد در سطح یک به پزشک خانواده و در سطوح تخصصی بالاتر به متخصص مربوطه، ارجاع خواهد شد.

علیپور گفت: برای اجرای برنامه در سال جاری منابع خوبی در نظر گرفته شده و امید است بتوانیم این برنامه را در ۱۰ استان به طور کامل و در بیش از ۱۹۰ شهر دیگر اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود افراد در این برنامه شرکت کنند تا بتوانیم آنها را به یک مراقب سلامت برای رصد سلامتی متصل کنیم، همچنین مردم می‌توانند پزشک خانواده خود را در این برنامه انتخاب و خدمات لازم را دریافت کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تا پایان فصل بهار این برنامه به صورت عمومی در کشور اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: در خصوص ویرایش جدید شیوه‌نامه اجرایی برنامه سلامت خانواده نیز با معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رایزنی‌های لازم صورت گرفته است و با رفع اشکالات ویرایش اول، شیوه‌نامه جدید اجرایی به زودی ابلاغ خواهد شد.

کد خبر 746994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.