نهادینه‌سازی جایگاه مشاوره و روانشناسی در جامعه ضروری است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: جایگاه روان‌شناسی و مشاوره آن‌گونه که مورد انتظار است در جامعه نهادینه نشده و این موضوع باید در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از اردبیل، رضوان باقلاچی در نشست هماهنگی برنامه‌های روز روان‌شناس و مشاور اظهار کرد: فرهنگ‌سازی برای نهادینه شدن جایگاه روان‌شناسی و مشاوره در جامعه ضروری بوده و روز روان‌شناس و مشاور تلنگری برای توجه به اهمیت استفاده از این رشته تخصصی است.

وی افزود: در مجموعه‌های مختلف، روان‌شناس و مشاوره می‌توانند تأثیرگذار باشند از جمله شهرداری در رنگ‌آمیزی و طراحی فضای شهری متناسب با منطقه، می‌تواند از ظرفیت این حوزه استفاده کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل بیان کرد: باید تلاش کنیم با فرهنگ‌سازی و اجرای مستمر برنامه‌های مرتبط با روان‌شناسی و مشاوره، به مراتب بیشتر از سال‌های گذشته از ظرفیت این رشته در حوزه‌های مختلف بهره ببریم.

باقلاچی با اشاره به تأثیرگذاری حضور مشاوران در کاهش برخی آسیب‌های اجتماعی گفت: با توجه به اینکه برخی دیگر از شاخص‌های آسیب‌های اجتماعی در جامعه هنوز کاهش نیافته، لازم است از ظرفیت مشاوران در این حوزه‌ها نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد: تقویت استفاده از مشاوران در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در بین دانش‌آموزان مورد تأکید بوده و توجه آموزش‌وپرورش به این موضوع ضروری است.

کد خبر 746388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.