برنامه های هفته هنری انقلاب اسلامی با محوریت فرا شیراز برگزار می شود

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: برنامه هفته هنری انقلاب اسلامی با محوریت فرا شیراز و با محوریت ۴۵ عنوان برنامه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از فارس، وحید نمازی امشب_ سه شنبه چهاردهم فروردین_ در نشست خبری خود با خبرنگاران در تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن ۲۰ فروردین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی که به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است در سال جاری برای دهمین سال متوالی برنامه‌های فرهنگی پاسداشت این هفته اجرا می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های هفته هنری انقلاب اسلامی با محوریت فرا شیراز برگزار می‌شود و در همه شهرستان‌ها با تشکیل ستادهای برگزاری در هر شهرستان ویژه برنامه‌های این ایام اجرا خواهد شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: سال گذشته سالی پر کار بود و در بخش‌های مختلف تمرکز جدی بر مجموعه حمزه هنری و موضوعات داشتیم.

نمازی ادامه داد: ظرفیت هنری فارس قابل مقایسه با هیچ یک از نقاط کشور نیست و مهم‌ترین شاخصه استان ظرفیت هنر استان فارس است. لذا سال گذشته بنا بر این بود تا با استفاده از ظرفیت هنرمندان فارس تولید محتوا و آثار در شأن استان فارس و شهر شیراز باشد و جامعه مخاطب این تولیدات شهر شیراز باشد و آثاری باشد که در حوزه توزیع مخاطب خارج از استان هم نسبت به آنها اقبال نشان دهند.

وی تصریح کرد: در حوزه مکتوبات و ادبیات پایداری هر دو ماه یک بار یک کتاب توسط ناشرین مطرح کشوری به چاپ رسید و تولیدات مکتوب استان فارس در حوزه توزیع و عرضه دوران موفقی طی کرد و حتی برخی کتاب‌ها به چاپ چهارم رسید.

نمازی اضافه کرد: کتاب‌های چند حبه قند، اشک هوا، بخش خاکستری، ماه طلعت و شبیه افسانه از جمله کتاب‌های منتشر شده در سال گذشته بود که پر مخاطب بود و چاپ و انتشار آنها در سال ۱۴۰۲ بسیار اقدام فاخری بود.

وی افزود: در حوزه رمان و داستان استان فارس توانست در طرح اجرایی باغ رمان بیشترین ظرفیت را به خود اختصاص داد و تعداد هفت رمان با عنوان زیست بوم فرهنگی استان آماده شد و در سال جاری به مرحله تولید می‌رسد. همچنین در حوزه نمایشنامه نیز طرح آئینه در آینه برای اولین بار ۱۰ نمایش نامه از ده کتاب حوزه تاریخ شفاهی به صورت اقتباسی توسط هنرمندان مطرح کشوری، تبدیل به نمایش نامه شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در حوزه فیلم و تصویر در سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی رقم خورد که مهم‌ترین آن نماهنگ بیعت آب‌ها بود که رونمایی آن در شبکه یک سیما و سایر شبکه‌های ملی صورت گرفت و در حال حاضر تعداد یازده مستند شهدا در حال تولید است.

نمازی همچنین به حوزه موسیقی اشاره کرد و افزود: در این حوزه نیز تک قطعه‌هایی با موضوع شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) و غزه و فلسطین تولید شده است و هنرمندان فارس از اولین هنرمندانی بودند که در تولید اثر هنری در بخش‌های مختلف همچون تولید پادکست، کلیپ، سرود و موسیقی و شعر همت بیشتری داشتند.

وی تاکید کرد: سال گذشته پنج رویداد بزرگ اجرا شد و در تلاشیم تا این رویدادها ادامه دار باشد که کارگاه ملی پرچم و کتیبه، دومین سوگواره ملی آواها و نواها، کاروان روایت حبیب، جشنواره ملی شعر مکتب گمنامی و جشنواره هنرهای تجسمی روزگار مترسک از جمله این رویدادها بوده است.

برنامه‌های هفته هنری انقلاب اسلامی با محوریت فرا شیراز برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس اظهار کرد: در سال جاری رویکرد حوزه هنری گذران با جامعه هنری است و توجه به جامعه هنری در این هفته بیش از پیش خواهد بود و بنا داریم با تمام هنرمندان استان و با رشته‌های متفاوت هنری، فضای گفت و گو محور و نشست‌های متنوع برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه در هفته هنری انقلاب اسلامی، معرفی مصداق‌های هنر انقلاب از دیگر برنامه‌های در دستور کار است، خاطر نشان کرد: رویکرد دیگر این سازمان در هفته هنری انقلاب اسلامی معرفی چهره شاخص سال هنر انقلاب در استان فارس است که به عنوان مهم‌ترین برنامه اجرایی خواهد بود.

از افتتاح سینما تارخ تا تولید محتوا برای اجلاسیه سرداران، امیران و پانزده هزار شهید فارس

نمازی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های پیش رو این سازمان اشاره و تصریح کرد: رویکرد ما بر آن است تا در حوزه زیر ساخت‌ها در یک بازه زمانی کوتاه مدت، سینما تارخ به بهره برداری برسد و این مجموعه سینمایی به چرخه سینمایی کشور اضافه شود و در هفته شیراز به صورت کامل افتتاح شود و اکران فیلم در این فضا صورت گیرد.

وی همچنین از بهسازی و بازسازی سینما ایران در اردیبهشت ماه پیش رو، افتتاح نمایشگاه سوره مهر، افتتاح مجموعه بزرگ فرهنگی پرسیا و پیام در سال جاری و ساخت تولید محتوا برای ایام برگزاری اجلاسیه امیران، سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس به عنوان دیگر برنامه‌های اجرایی و پیش رو حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در سال جاری نام برد و اشاره کرد.

هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس با ۴۵ عنوان برنامه برگزار می‌شود

سید مصطفی موسوی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان فارس در سخنانی در تشریح ویژه برنامه‌های این ایام اظهار کرد: هفته هنری انقلاب اسلامی با شعار فرا شیراز و با تشکیل ستادهای استانی در با تشکیل ستادهای استانی در ۳۷ شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس ۴۵ عنوان برنامه شاخص برگزار می‌شود که اجرای این برنامه‌ها از روز پنج شنبه با برگزاری مراسم غبارروبی قبور مطهر شهدای گمنام آغاز خواهد شد.

برگزاری دو نشست صمیمی هنرمندان با سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر استان، رونمایی از پوسترهای هفته هنر انقلاب اسلامی و پوستر نقاشی شهید شاخص و نماهنگ شهر شکوه با موضوع شیراز، در حوزه فیلم و سینما رونمایی و اکران دو تله فیلم، تجلیل از هنرمندان شهرستان‌های مختلف در روزهای هفته، اجرای ۲۰ تئاتر خیابانی در شهرستان‌های استان فارس و در شیراز طی دو روز ۲۳ و ۲۴ فروردین در محور حافظیه، طرح یک روز با سینما در شیراز و سایر شهرستان‌ها، طرح دولت قرآن در محل آرامگاه حافظیه، ویژه برنامه هنر فتح قله‌ها با هدف تجلیل از خانواده‌های شهید استان و رونمایی از طرح دیوار نگاره شهدای حرم مطهر شاهچراع (ع) از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی در هفته هنری انقلاب اسلامی بود که رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان فارس به آنها اشاره کرد.

کد خبر 741248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.