افزایش غلظت آلاینده‌ها و غبارآلودگی در آسمان اصفهان/سامانه بارشی جدید استان را فرا می‌گیرد

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها و بالا رفتن عدد شاخص کیفیت هوا تا فردا در استان از فعالیت سامانه بارشی جدید تا اواسط هفته جاری با بارش باران و برف، مه‌آلودگی و وزش باد شدید خبر داد.

نوید حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر جو پایداری طی امروز و نیمه اول فردا بر روی استان است که سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهر اصفهان می‌شود.

وی افزود: بر این اساس از اواسط فردا به تدریج شاهد فعالیت سامانه بارشی بر روی استان تا وقت سه‌شنبه خواهیم بود که به سبب بارش باران و برف و مه‌آلودگی در بیشتر نواحی خواهد شد، شدت فعالیت سامانه از اواسط روز دوشنبه تا اوایل پانزدهم اسفند پیش‌بینی شده است.

فعالیت سامانه جدید بارشی تا اواسط هفته / احتمال کولاک برف و وزش باد شدید

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره صدور هشدار سطح زرد شماره ۷۷ با فعالیت سامانه بارشی از اوایل روز دوشنبه چهاردهم تا پایان وقت سه‌شنبه پانزدهم اسفند در استان، گفت: فعالیت این سامانه با بارش باران و برف، مه‌آلودگی، در ارتفاعات و گردنه‌ها احتمال کولاک برف و وزش باد شدید موقتی همراه است.

وی اظهار کرد: فعالیت این سامانه بارشی همه مناطق استان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی استان اصفهان، آران و بیدگل، اردستان، اسلام‌آباد موگویی، انارک، بادرود، بویین میاندشت، سمیرم، چادگان، چوپانان، خوانسار، خوروبیابانک، فریدن (داران)، دهاقان، دهق، برخوار (دولت‌آباد)، زواره، سمیرم، شهرضا، فریدونشهر، فلاورجان، کاشان، کبوترآباد، کوهپایه، گلپایگان، لنجان (زرین‌شهر)، مبارکه، مهاباد، مورچه‌خورت، شاهین‌شهر و میمه، نائین، نجف‌آباد، ورزنه و شهر اصفهان را در بر خواهد گرفت.

حاجی‌بابایی نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها هشدار داد و افزود: شهروندان از تردد و سفرهای غیرضروری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر خودداری کنند.

افزایش غلظت آلاینده‌ها با فعالیت سامانه پایدار نسبی جوی

وی درباره صدور هشدار سطح زرد شماره ۷۸ با پایداری نسبی جوی از امروز تا اواخر وقت فردا در استان، تصریح کرد: فعالیت این سامانه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و بالا رفتن عدد شاخص کیفیت هوا همراه است.

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه مناطقی از اصفهان، برخوار (دولت‌آباد)، شاهین‌شهر و میمه، نجف‌آباد، لنجان (زرین‌شهر) و مبارکه تحت تأثیر سامانه مذکور است، گفت: کاهش دید، کیفیت هوا و غبار آلودگی از مخاطرات سامانه است که مدیریت تردد خودروها در سطح شهرها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، نبود تردد غیرضروری در شهرها به ویژه برای افراد آسیب‌پذیر توصیه می‌شود.

وی با بیان اینک میانگین دما طی ۲۴ ساعت آینده دو تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲- درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد و بویین‌میاندشت با دمای ۱۱- سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان هستند.

کد خبر 732716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.