کشور امروز بیش از هر چیز نیازمند وحدت است

امام جمعه موقت شیراز گفت: در فردای انتخابات رقبا باید اختلافات و رقابت را کنار بگذارند و با یکدیگر دوست شوند، زیرا کشور امروز بیش از هر چیز نیازمند وحدت است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از فارس و به نقل از روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی ظهر امروز _ جمعه یازدهم اسفند_ در خطبه‌های نماز جمعه شیراز اظهار کرد: شرکت در انتخابات واجب و قدم مردم برای شرکت در انتخابات عبادت است و رهبر معظم انقلاب هم در چند روز گذشته در خصوص انتخابات و لزوم شرکت در آن به مطالب بسیار مهمی اشاره کرده و فرمودند که عزت، شوکت، استقلال و امنیت ما در گرو انتخابات است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در رابطه با این انتخابات دو چیز را خواسته‌اند که دنبال کنیم که یکی از موضوعات حضور پرشور و دیگری انتخاب اصلح است، بنابراین باید بکوشیم تا افراد اصلح و خوب روانه مجلس شوند.

امام جمعه موقت شیراز اضافه کرد: در فردای انتخابات هم رقبا باید اختلافات و رقابت را کنار بگذارند و با یکدیگر دوست شوند، زیرا کشور امروز بیش از هر چیز نیازمند وحدت است.

رضوی اردکانی ادامه داد: اینکه امام راحل فرمودند حفظ نظام از نماز واجب تر است یعنی اگر نظام ساقط شود نمازی هم نخواهد بود.

وی افزود: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در سه هزار و ۵۱۴ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار استان فارس برگزار خواهد شد که در استان فارس انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای برگزیدن ۱۸ نماینده در ۱۵ حوزه انتخابیه و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب پنج عضو برگزار می‌شود.

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به برخی گران فروشی‌های غیر منطقی، تصریح کرد: برخی مشاغل در مقابل ارائه یک خدمت مبالغی را از مردم دریافت می‌کنند که به هیچ وجه منطقی و منصفانه نیست.

رضوی اردکانی افزود: تعزیرات باید نظارت دقیق‌تر و بیشتری بر روی خدمات داشته باشد تا برخی به خود اجازه ندهند که به هر قیمتی از مردم پول بگیرند و هزینه چند برابری روی دست مردم بگذارند و چرا تعزیرات کوتاهی می‌کند، باید به سراغ این افراد فرصت طلب و گران فروش بروند و با آنها برخورد جدی کنند.

وی با اشاره به اینکه باید درآمدهای موقوفات در فارس هزینه شود، تاکید کرد: چرا باید میلیاردها تومان از درآمدهای موقوفات این استان به تهران ارسال و خرج همایش‌ها شود و هرسال میلیاردها تومان از درآمد موقوفه‌های فارس در حالی که حق این استان است به تهران می‌رود، از این رو از استاندار استان و امام جمعه شیراز تقاضا می‌شود که این مهم را از طریق دفتر رهبر معظم انقلاب پیگیری کنند.

کد خبر 732337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.