قابلیت ایجاد مسیر مستقیم صادرات دارو به روسیه

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در صورت توسعه روابط بین انجمن‌های دارویی ایران و روسیه، همکاری دو کشور در زمینه دارو تسهیل و گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان غذا و دارو، سیدحیدر محمدی در دیدار با معاون وزیر بهداشت روسیه اظهار کرد: پس از سفر به روسیه، به شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های سلامت محور اعلام کردیم که برای توسعه همکاری‌ها با روسیه آمادگی کامل را داریم و شرکت‌ها در صورت تمایل به صادرات، مشکلات اخذ مجوز را اطلاع دهند تا موضوع به فوریت پیگیری شود.

وی افزود: برای توسعه همکاری‌ها با روسیه مسیر تسریع شده‌ای را تعیین کردیم تا امور شرکت‌ها برای افزایش همکاری‌ها، انتقال تکنولوژی و صادرات در تمام زمینه‌ها تسهیل شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با ایجاد زمینه‌های تعامل بیشتر بین نمایندگان انجمن‌های دارویی دو طرف، همکاری‌ها می‌تواند سرعت بگیرد.

وی از آمادگی سازمان غذا و داروی ایران برای ایجاد مسیر مستقیم صادراتی به منظور تبادل دارو و تجهیزات پزشکی در مواقع اورژانسی خبر داد و تصریح کرد: اگر دو کشور ضوابط رگولاتوری یکدیگر را بپذیرند روند ثبت دارو تسریع خواهد شد.

محمدی با اشاره به اینکه حضور تجار ایرانی و روسی در نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای تبادل تجارب و همکاری‌های بیشتر است، گفت: این نمایشگاه‌ها زمینه‌ای برای به اشتراک‌گذاری دستاوردها و آشنایی بیشتر با محصولات تولیدی هر دو طرف است.

استقبال روسیه از گسترش همکاری با ایران

معاون وزیر بهداشت روسیه در این دیدار از آمادگی این کشور برای رجیستر داروهای تولید ایران خبر داد و اظهار کرد: ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان دو کشور بسیار مهم، در حال حاضر ارتباطات کمپانی‌های ایرانی و روسی گسترش یافته و پروژه‌های مهمی بین دو کشور در حال انجام است.

وی همچنین از پیشنهادهای رئیس سازمان غذا و دارو در حوزه گسترش همکاری‌های دو کشور استقبال کرد و خواستار تأمین چند قلم داروی مورد نیاز این کشور توسط تولیدکنندگان ایرانی شد.

کد خبر 731870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.