شاخص آلودگی هوای استان تهران امروز یکشنبه ۲۲ بهمن

براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در حال حاضر امروز یکشنبه هوای چهار شهر استان تهران قرمز است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، طبق داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق بیست‌ودوگانه تهران هم‌اکنون با شاخص ۷۴ در وضعیت زرد و هوای قابل قبول است.

در استان تهران باقرشهر با شاخص ۱۶۸، اسلامشهر با شاخص ۱۵۴، بهارستان با شاخص ۱۶۴ و باغستان با شاخص ۱۶۲ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است.

پیشوا با شاخص ۱۲۷، ورامین با شاخص ۱۰۳، دماوند با شاخص ۱۱۳، رباط کریم با شاخص ۱۰۵، شهریار با شاخص ۱۲۱ و ملارد با شاخص ۱۰۱ در وضعیت نارنجی و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

لواسان با شاخص ۷۰، پردیس با شاخص ۵۹، پاکدشت با شاخص ۸۶، قرچک با شاخص ۷۶، شهر قدس با شاخص ۵۹ در وضعیت زرد و قابل قبول هستند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

از ابتدای سال جاری تا امروز در تهران ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۳ روز هوای قابل قبول، ۹۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم در روزشمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

کد خبر 727317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.