مهار آتش‌سوزی انبار مواد غذایی در کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از مهار آتش‌سوزی انبار مواد غذایی در خیابان آسیاباد شمالی خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمان و به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، ابراهیم بابایی اظهار کرد: ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه امروز سیزدهم آذر و در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حریق گسترده در یک انبار مواد غذایی در خیابان آسیاباد شمالی، بلافاصله اولین تیم اطفای حریق به محل حادثه اعزام شد.

وی علت حادثه را نگهداری حجم بسیار زیادی از مواد غذایی در کنار هم و عدم رعایت نکات ایمنی بیان کرد و افزود: با اعزام دو خودروی آتش‌نشانی و تلاش بیش از یک ساعته ١۵ آتش‌نشان، سرانجام این حریق مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان ادامه داد: به‌رغم حجم زیاد حریق در این انبار و وجود وسایل دارای شعله‌وری بالا مانند کارتن، آتش‌سوزی در دقایق اولیه و پس از پنج دقیقه مهار و از سرایت آتش به دیگر اجناس جلوگیری شد.

بابایی با اشاره به اینکه پاک‌سازی، لکه‌گیری و تخلیه انبار بیش از یک ساعت طول کشید و عملیات لکه‌گیری تا ساعت ١٢:١۵ ادامه داشت، تصریح کرد: با توجه به وجود دو واحد مسکونی در طبقات فوقانی و یک واحد تجاری در طبقه زیرین محل حادثه از سرایت حریق به سایر طبقات جلوگیری شد.

وی با اشاره به تخلیه دود با استفاده از دستگاه‌های تهویه محیط یادآور شد: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و فوتی نداشت و علت حادثه توسط کارشناسان سازمان در دست بررسی است.

کد خبر 709359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.