دستگیری سارقان ۵۰ میلیاردی مغازه‌های شهر اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری دو سارق غیربومی که به اموال مغازه‌های مردم در شهر اصفهان دستبرد زده بودند در عملیات کارآگاهان این پلیس خبر داد.

‌به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ حسین ترکیان اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه در شهر اصفهان و شکایت مال باختگان به پلیس، موضوع در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: پس بررسی‌های دقیق و تخصصی محل‌های وقوع سرقت و انجام اقدامات هوشمندانه، مشخص شد سارقان دو مرد غیربومی هستند که با هم‌دستی یکدیگر اقدام به سرقت از مغازه‌های شهر اصفهان می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به شناسایی هویت سارقان عنوان داشت: در این خصوص گشت‌های ویژه پلیس آگاهی در ساعات پایانی و نیمه شب فعال شدند و به گشت‌زنی در سطح شهر پرداختند تا اینکه در یکی از این گشت‌زنی‌ها، دو نفر در حال سرقت از یک مغازه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل و در بررسی‌ها مشخص شد این افراد همان سارقان تحت تعقیب پلیس هستند.

وی گفت: متهمان پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات ارائه شده از سوی کارآگاهان به ۲۰ فقره سرقت مغازه در شهر اصفهان اقرار و دو مالخر اموال مسروقه را نیز معرفی کردند که هر دوی آنها در عملیات جداگانه دستگیر شدند.

سرهنگ ترکیان با اشاره به اینکه ارزش اموال به سرقت رفته توسط سارقان ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و هر چهار متهم به همراه پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

وی عنوان کرد: شهروندان هنگام ساخت و ساز، خرید و یا اجاره محل کسب به استحکام و ایمنی ساختمان به اندازه زیبایی آن اهمیت دهند، با استفاده از تجهیزاتی مانند دوربین مدار بسته، دزدگیر، قفل‌های دارای ضریب ایمنی بالا، درب‌های ضد سرقت، تعبیه ویترین‌های کشویی ضریب ایمنی محل کسب خود را بالا ببرند و مطمئن شوند که کلید مغازه آنها در اختیار افراد ناشناس یا غیرمطمئن قرار ندارد.

کد خبر 708787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.