صدور بیش از ۲۵۰۰ پروانه ساختمانی در اصفهان با سامانه اصنو

مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی و غیرحضوری‌شدن فرایند صدور آن گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵۰۰ پروانه ساختمانی در سامانه اصنو صادر شده است.

امید علی‌اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به گزارش عملکرد مدیریت شهرسازی الکترونیک در هشت ماهه ۱۴۰۲ اظهار کرد: اهداف این طرح شامل کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، غیرحضوری شدن فرایند صدور پروانه، حذف امضاهای طلایی، شفافیت در هزینه‌های پرداختی و پرداخت الکترونیک هزینه‌های پروانه ساختمان است.

وی با اشاره به آمار صدور پروانه ساختمانی در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان افزود: در سامانه سرا ۸ تعداد ۴۳۰ و در سامانه اصنو تعداد ۲۵۰۰ پروانه ساختمانی صادر شده است.

مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان تصریح کرد: آمار نقل و انتقال دفاتر پیشخوان شامل استعلامات ثبت شده به تعداد ۲۷ هزار و ۸۷۵ و استعلامات صادر شده ۲۳ هزار و ۱۸۹ است.

علی‌اصغری ادامه داد: آمار پشتیبانی فنی شهروندان در سامانه اصنو چهار هزار نفر، اخبار درج شده در رسانه‌های ویژه این سامانه ۲۸ خبر و آمار پاسخگویی برخط ۶۸۰۰ مورد بوده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات فنی و تخصصی در این خصوص گفت: این جلسات شامل حضور در جلسات کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر، برگزاری ۱۲ جلسه کمیته اجرایی شهرسازی الکترونیک، ۲۰ جلسه حذف فیزیکی پرونده در مناطق پانزده‌گانه و ستاد، ۱۴ جلسه پیرامون موضوعات سازمان آتش‌نشانی و ۱۶ جلسه هماهنگی با اداره درآمد شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کاربران در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان، حذف فیزیکی پروانه‌ها، آموزش گام به گام کاربران آتش‌نشانی، آموزش کارشناسان بازدید دفاتر پیشخوان، پیش‌نویس، اسکن و بایگانی و آموزش نیروهای جدید دفاتر پیشخوان انجام شده است.

کد خبر 708454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.