۱۰۰ کارتن‌خواب در اصفهان ساماندهی شدند

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: سومین طرح هدایت و ساماندهی کارتن‌خواب‌ها با آماده‌باش تمام اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اجرا و در قالب آن ساماندهی ۱۰۰ نفر کارتن‌خواب انجام شد.

روح‌الله ابوطالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و در راستای حفظ جان انسان‌های بی‌سرپناه (کارتن خواب‌ها) سومین طرح ویژه ساماندهی کارتن خواب‌ها با هماهنگی و همراهی پلیس مبارزه با مواد مخدر، اکیپ‌های گشت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان ۱۰۰ نفر کارتن‌خواب را از سطح شهر به مراکز تعیین شده هدایت کردند و این افراد توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر ساماندهی و غربالگری شدند.

وی افزود: با توجه به برودت هوا در هفته گذشته، سومین طرح هدایت و ساماندهی کارتن‌خواب‌ها با آماده‌باش تمام اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اجرا شد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی وضعیت جوی مبنی بر برودت و کاهش دمای هوا، به‌منظور پیشگیری از حوادث احتمالی و امدادرسانی لازم به افراد کارتن خواب و بی‌خانمان، اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهری با گشت‌های شبانه‌روزی اقدام به هدایت این آسیب دیدگان اجتماعی به مراکز غربالگری معین می‌کنند.

ابوطالبی اضافه کرد: پس از شناسایی، این افراد به محل‌های غربالگری هدایت و پس از انجام آزمایش‌های لازم در خصوص بیماری‌های واگیردار همچون ایدز، هپاتیت و کرونا، از آن‌ها تست اعتیاد گرفته می‌شود و این مددجویان پس از واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا، استحمام و دریافت لباس، در مرکز اسکان و تحت درمان قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: شهروندان اصفهانی برای مشارکت با مدیریت شهری و کمک به کارتن‌خواب‌ها می‌توانند در صورت مشاهده این افراد، نشانی آن‌ها را از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری اعلام کنند.

کد خبر 708334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.