یونیسف: شرایط کودکان زیر آوار در غزه وحشتناک است

مسئول ارتباطات یونیسف گفت: آنچه کودکان به‌طور خاص زیر آوار و به‌طور کلی در نوار غزه تجربه می‌کنند، وحشتناک است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، مسئول ارتباطات در یونیسف تاکید کرد که ارسال سوخت به غزه باید همین الان صورت بگیرد تا کسانی که زیر آوار گیر کرده‌اند، به‌ویژه کودکان خارج شوند.

وی که با شبکه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، اظهار کرد: «آنچه کودکان به‌طور خاص زیر آوار و به‌طور کلی در نوار غزه تجربه می‌کنند، وحشتناک است».

این مقام یونیسف تاکید کرد: «باید خشونت‌هایی که در غزه شاهد آن بودیم از راه آتش بس کامل متوقف شود».

آتش‌بس چهار روزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح روز گذشته (به وقت محلی) اجرایی شده است.

شامگاه روز گذشته نیز ۳۹ زن و کودک اسیر فلسطینی و در مقابل ۱۳ اسیر رژیم صهیونیستی، آزاد شدند، هچنین به گفته ماجد الانصاری سخنگوی وزارت امور خارجه قطر، ۱۰ شهروند تایلندی و یک شهروند فلیپینی که در میان اسرا بودند، شب گذشته آزاد شدند.

بعد از گذشت ۴۷ روز از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط جنبش مقاومت اسلامی «حماس» علیه رژیم صهیونیستی و شکست میدانی ارتش اشغالگران در حمله زمینی به نوار غزه، کابینه رژیم صهیونیستی، صبح روز چهارشنبه، توافق آتش‌بس با میانجیگری دولت قطر و مصر را پذیرفت.

در همین حال صدها نفر از ساکنان شهر غزه که به خان یونس و رفح گریخته بودند در حال بازگشت به خانه‌هایشان هستند، هرچند شهر غزه بیشتر به یک ویرانه تبدیل شده است؛ همزمان کامیون‌های حامل سوخت و مواد غذایی از روز گذشته در حال ورود به غزه هستند.

کد خبر 707077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.