۲۵ آبان اصفهان، نمونه دیگری ندارد مگر در غزه / مقاومت غزه ادامه عاشورا است

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه ۲۵ آبان اصفهان نمونه دیگری مگر در غزه ندارد، گفت: امروز مشابه ۲۵ آبان اصفهان، در غزه اتفاق می‌افتد و این حماسه مجدداً تکرار می‌شود.

‌به گزارش خبرگزاری ایمنا، سردار مجتبی فدا عصر امروز _ پنجشنبه بیست‌وپنجم آبان‌ماه _ در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه و ایثار استان اصفهان با اشاره به عظمت و بزرگی که مردم اصفهان در چنین روزی رقم زدند، اظهار کرد: در کنار آزادسازی ۷۰۰ کیلومتر مربع از ایران اسلامی، شهادت بیش از ۱۲۰۰ تن از رزمندگان در عملیات محرم و تشییع ۳۷۰ تن از آنها در یک روز در شهر اصفهان حماسه بزرگ‌تری را رقم زد.

وی افزود: مردم از انبوه تعداد شهدا نترسیدند بلکه در جای جای این شهر و کوچه پس کوچه‌ها حجله‌های بزرگداشت و عزت بزرگی شهدا را نصب کردند و در شب وداع با این شهدا تمام مساجد و حسینه‌ها و تکایای این شهر از زمزمه دعای توسل و راز و نیاز پر بود؛ در آن شب در همه جای شهر ولوله‌ای بر پا بود چرا که قرار بود فردای آن در چنین روزی ۳۷۰ شهید در شهر اصفهان تشییع شود.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان با بیان اینکه ۲۵ آبان اصفهان نمونه دیگری مگر در غزه ندارد، تصریح کرد: امروز مشابه ۲۵ آبان اصفهان، در غزه اتفاق می‌افتد و این حماسه مجدداً تکرار می‌شود.

وی یادآور شد: عظمت مردم اصفهان به این بود که تمام شهدا را به میدان امام آوردند و بعد از مراسم تا گلستان شهدا تشییع کردند؛ در آن زمان گلستان شهدا به این وسعت و فراخی نبود؛ همین قسمتی که شهدای عملیات محرم دفن شده‌اند ۲۲ واحد منزل مسکونی وجود داشت؛ یکی از شهدا متعلق به همین ساکنین منطقه گلستان شهدا بود که پدرشان داوطلب شد و ابراز علاقه کرد خانه خود را در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار دهد تا این شهدا در این مکان مقدس دفن شوند.

سردار فدا ادامه داد: در ۱۰ آبان ماه عملیات انجام شد، دوازدهم توافق انجام گرفت و بیست‌وپنجم آبان این ۲۲ منزل خالی شدند و همه ساکنان خانه‌ها خانه‌هایی را برای سکونت خود اجاره کردند و حماسه را رقم زدند؛ آنها اجازه دادند با خراب کردن خانه خود شهدای عملیات محرم در قطعه کناری مزار مطهر حضرت یوشع نبی دفن شوند.

وی ابراز کرد: عظمت مردم اصفهان به این بود که اولین شهید به گلستان شهدا رسید و آخرین شهید هنوز در میدان امام منتظر تشییع بود؛ اولین شهید اذان ظهر و آخرین شهید نماز مغرب و عشا خاکسپاری شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان عملیات محرم را ادامه حرکت عاشورا دانست و گفت: در سال گذشته جوانان دهه سوم انقلاب و کسانی که نه جنگ را دیده بودند و نه امام را به صحنه آمدند؛ نیروهای فراجا، بسیجیان و سپاهیان در مقابل فتنه فتنه گران این شهر سینه سپر کردند و در مقابل مزدوران و اغتشاشگران ایستادند و جان خود را تقدیم عظمت، بزرگی و ایستادگی ملت ایران کردند.

وی ادامه داد: اگر امروز در غزه شاهد تجاوزگری، وحشی‌گری آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی هستیم نشان می‌دهد که مقاومت و ایستادگی مردم غزه و تقدیم شهدای غزه به جبهه مقاومت و به اسلام ادامه حرکت عاشورا و ۲۵ آبان سال ۶۱، سال گذشته و ادامه راه شهید فرمانده جبهه مقاومت سپهبد قاسم سلیمانی است.

کد خبر 704727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.