۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
قیمت نفت کاهش یافت

بهای معاملات نفت برنت با ۲۹ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۷ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بهای معاملات نفت برنت، روز جمعه با ۲۹ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، به ۸۷ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۶ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، به ۸۲ دلار و ۸۲ سنت در هر بشکه رسید.

شاخص رسمی مدیران تولید بخش تولید چین از ۵۰.۲ واحد در سپتامبر، به ۴۹.۵ واحد در اکتبر کاهش یافت. قرائت پایین ۵۰ واحد، به منزله رشد منفی است. همچنین روز جمعه، یک نظرسنجی بخش خصوصی نشان داد که فعالیت بخش خدمات چین، در اکتبر با سرعت ملایمی رشد کرده است، اما رشد فروش، به ضعیف‌ترین نرخ در ۱۰ ماه گذشته رسیده و به دلیل ضعیف شدن اعتماد کسب‌وکار، اشتغال ثابت مانده است. این آمار، دورنمای تقاضای چین برای نفت را مبهم کرد.

در این بین، با ادامه محاصره نوار غزه توسط نیروهای رژیم صهیونیستی، نگرانی‌های ژئوپلیتیکی همچنان در کانون توجه بازار ماند. کاخ سفید اعلام کرد به دنبال یک سلسله توقف در درگیری‌های میان حماس و رژیم صهیونیستی است تا به افراد کمک کند به سلامت از غزه خارج شوند و کمک‌های بشردوستانه وارد این منطقه شود.

هر دو شاخص روز پنجشنبه بیش از دو دلار در هر بشکه صعود کردند، اما نفت برنت در مسیر ثبت حدود چهار درصد کاهش هفتگی و وست تگزاس اینترمدیت در آستانه ثبت سه درصد کاهش هفتگی قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی هفته جاری خود، نرخ بهره را ثابت نگه داشت. بانک مرکزی انگلیس هم نرخ بهره را در بالاترین رکورد ۱۵ سال اخیر، حفظ کرد. نرخ‌های بهره ثابت، از قیمت نفت پشتیبانی کرده و باعث بهبود ریسک‌پذیری در بازارها شده است.

قیمت نفت اوپک، نفت برنت، نفت WTI و نفت سنگین ایران امروز _شنبه سیزدهم آبان_ مصادف با چهارم نوامبر ۲۰۲۳، با نوسان‌هایی همراه بود. تغییرات قیمتی آن‌ها تا لحظه تنظیم این خبر به شرح زیر است:

۱. قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین تغییر ۸۹.۰۴ دلار بود.

قیمت نفت کاهش یافت

۲. قیمت نفت برنت در آمریکا با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۸۴.۹۸ دلار رسید.

۳. قیمت جهانی نفت خام به ۸۰.۸۹ دلار نزدیک شد؛ همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به ۸۰.۸۳ دلار افزایش پیدا کرد.

۴. نفت سنگین ایران نیز به قیمت ۸۳.۶۶ دلار معامله شد.

۵. قیمت نفت سبک ایران در محدوده ۸۵.۵۶ دلار بود.

۶. قیمت جهانی بنزین با ۰.۰۱ درصد افت به ۲.۱۹۵ دلار رسید.

۷. قیمت جهانی گاز طبیعی به ۲.۹۲ دلار کاهش پیدا کرد.

۸. قیمت جهانی نفت کوره با ۰.۱۷ درصد افزایش به قیمت ۳.۵۰۳ دلار نزدیک شد.

۹. قیمت جهانی گازوئیل به ۸۸۷ دلار رسید.

کد خبر 701372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.