حفر ۱۴۰۰ چاه جذبی برای رفع آب‌گرفتگی معابر اصفهان / نقاط پنهان مانده را به ۱۳۷ اطلاع دهید

شهردار اصفهان گفت: با انجام اقداماتی از جمله اصلاح هندسی معابر و شیب‌بندی‌ها و حفر بیش از ۱۴۰۰ چاه جذبی برای رفع مشکل آب‌گرفتگی معابر این کلان‌شهر اقدام کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه بیست‌ونهم مهرماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان» اظهار کرد: بارش باران رحمت الهی شرایط خوبی در شهر اصفهان به‌وجود آورد که امیدواریم امسال سال پرخیر و برکتی باشد و شاهد بارش‌های مکرر باران رحمت الهی در شهر زندگی باشیم.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته بارش‌های غیرمنتظره باران را در شهر داشتیم؛ این بارش‌ها در عین حال که موجب خوشحالی شهروندان شد، مشکلاتی را نیز برای آن‌ها ایجاد کرد، افزود: بر اساس تجربه آن اتفاقات، سعی کردیم مداخلاتی را در معابر شهر داشته باشیم و مشکل نقاطی که طبق تجربه بارش‌های قبلی دچار آب‌گرفتگی می‌شد را رفع کنیم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در حال حاضر تا حد زیادی این مشکلات با انجام اقداماتی از جمله اصلاح هندسی معابر و شیب‌بندی‌ها یا باز شدن مسیرها لایروبی آبراهه‌ها، همچنین حفر بیش از ۱۴۰۰ چاه جذبی رفع شده است، اما باز هم احتمال می‌دهیم نقاطی وجود داشته باشد که در بارش‌های قبلی دچار آب‌گرفتگی شده و از دید ما پنهان مانده باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس از شهروندان درخواست می‌کنیم چنانچه در پیرامون محل سکونت یا کار آن‌ها مکان‌ها یا معابری وجود دارد که در بارش‌های گذشته دچار آب‌گرفتگی‌های شدید شده است، به‌طوری که عبور و مرور را با سختی روبه‌رو می‌کند یا آب‌گرفتگی به دلیل شیب‌بندی نامناسب موجب سرازیر شدن آب به منازل یا محل کسب مردم می‌شود را از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری اطلاع دهند تا بتوانیم قبل از بارش‌های شدید پاییزی مشکل این معابر و محل‌ها را رفع کنیم.

قاسم‌زاده تاکید کرد: گاهی با یک شیب‌بندی یا باز شدن یک آبراهه مشکل آب‌گرفتگی معابر شهر رفع می‌شود و اگر از وجود آن‌ها اطلاع داشته باشیم، متخصصان بررسی لازم را انجام می‌دهند و قبل از اینکه در تردد شهروندان خللی ایجاد شود، مشکل رفع خواهد شد.

کد خبر 697613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.