قیمت نفت امروز ۲۷ مهر / نفت سنگین ایران به ۹۰ دلار نزدیک شد

قیمت جهانی نفت خام با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۸۷.۰۲ دلار نزدیک شد، همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به ۸۶.۹۹ دلار کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت نفت در بازار جهانی امروز با کاهش همراه شد و برخلاف روز گذشته که قیمت نفت جهش پیدا کرد، روند کاهشی را دنبال کرد، به‌طوری که بهای معاملات آتی برنت در ماه دسامبر با ۷۴ سنت کاهش به ۹۰.۷۶ دلار در هر بشکه رسید. علاوه بر این بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) برای ماه نوامبر که روز جمعه به پایان می‌رسد با ۵۷ سنت کاهش به ۸۷.۷۵ دلار در هر بشکه معامله شد.

این کاهش قیمت نفت در بازار امروز در حالی اتفاق افتاده که روز گذشته قیمت نفت برنت در آمریکا به ۹۱.۵۷ دلار رسیده بود.

علاوه بر این، رویترز در گزارش امروز خود اعلام کرد که بر اساس داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام و سوخت این کشور در هفته گذشته به دلیل افزایش تقاضا برای گازوئیل و نفت گرمایشی کاهش یافته است. درواقع داده‌های EIA نشان داد که ذخایر سوخت تقطیر در هفته منتهی به سیزدهم اکتبر با کاهش ۳.۲ میلیون بشکه‌ای به ۱۱۳.۸ میلیون بشکه رسید. ذخایر نفت خام نیز با ۴.۵ میلیون بشکه کاهش به ۴۱۹.۷ میلیون بشکه رسید، در حالی که بنزین با ۲.۴ میلیون بشکه کاهش به ۲۲۳.۳ میلیون بشکه رسید.

همچنین این رسانه گفت: منابع به رویترز گفته‌اند صادرات نفت روسیه از طریق بنادر دریایی غربی این کشور در ماه نوامبر حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد، زیرا انتظار می‌رود پالایشگاه‌های داخلی با پایان تعمیرات فصلی کارکرد خود را افزایش دهند.

قیمت نفت اوپک، نفت برنت، نفت WTI و نفت سنگین ایران امروز _پنجشنبه بیست‌وهفتم مهرماه_ مصادف با نوزدهم اکتبر ۲۰۲۳، با نوسان‌هایی همراه بود. تغییرات قیمتی آن‌ها تا لحظه تنظیم این خبر به شرح زیر است:

۱. قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین تغییر ۹۸ دلار بود.

۲. قیمت نفت برنت در آمریکا با ۰.۲۹ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۹۱.۰۵ دلار رسید.

۳. قیمت جهانی نفت خام به ۸۷.۰۲ دلار نزدیک شد؛ همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به ۸۶.۹۹ دلار کاهش پیدا کرد.

۴. نفت سنگین ایران نیز به قیمت ۸۹.۹۷ دلار معامله شد.

۵. قیمت نفت سبک ایران در محدوده ۸۷.۴۴ دلار بود.

۶. قیمت جهانی بنزین با ۰.۳۸ درصد افت به ۲.۳۴۵۲ دلار رسید.

۷. قیمت جهانی گاز طبیعی به ۳.۰۶۶ دلار کاهش پیدا کرد.

۸. قیمت جهانی نفت کوره با ۰.۵۳ درصد ریزش به قیمت ۳.۱۲۱۲ دلار نزدیک شد.

۹. قیمت جهانی گازوئیل به ۹۰۳.۱۳ دلار کاهش پیدا کرد.

۱۰. قیمت نفت سنگین عربستان در آخرین تغییر ۹۲.۷۷ دلار بود.

کد خبر 697248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.