شکست هژمونی قدرت‌های جهانی با مأموریت موفقیت‌آمیز ناوگروه ۸۶

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به حضور ناوگروه ۸۶ در حیاط خلوت کشورهایی که با ایران دشمنی دارند، گفت: ناوگروه ۸۶ با انجام موفقیت‌آمیز مأموریت خود، هژمونی قدرت‌های جهانی را شکست.

به گزارش ایمنا، امیر دریادار ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بیانات حکیمانه خود، نیروی دریایی ارتش را یک نیروی راهبردی خطاب کردند، اظهار کرد: این نشان‌دهنده ظرفیتی است که می‌تواند در این نیرو وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ما در سال ۱۴۰۱ تلاش کردیم که گامی در راستای منویات مقام معظم رهبری برداریم که در شأن مردم ایران باشد و بتوانیم در دریا حضور قدرتمندی داشته باشیم؛ البته در این مسیر ما با مشکلاتی مواجه بودیم که مهم‌ترین آن این بود که تاکنون تجربه چنین حرکتی را از لحاظ داخلی در کشور نداشتیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به این موضوع که کشورهای خارجی همواره در تلاش بودند که مانع حضور ایران در دریا شوند، گفت: ما در نیروی دریایی ارتش این مانع و ترس را از میان برداشتیم و در اوج توطئه کشورهای بیگانه این افتخار بزرگ، یعنی حضور ناوگروه ۸۶ در آب‌های بین‌المللی را رقم زدیم.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری توسط کشورهای بیگانه انجام شد تا مأموریت این ناوگروه با شکست مواجه شود، تصریح کرد: ما با تجهیزات تمام ایرانی و با تلاش‌های شبانه‌روزی هم‌رزمانم در نیروی دریایی ارتش، توانستیم تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم و پرچم مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را در همه جا به اهتزاز دربیاوریم.

امیر دریادار ایرانی به حضور ناوگروه ۸۶ در حیاط خلوت کشورهایی که با ایران دشمنی دارند اشاره کرد و گفت: برخی کشورها سعی می‌کنند با تعریف یک هژمونی و هندسه قدرت برای خود، قدرت و حضور در آب‌های بین‌المللی را فقط مخصوص خود بدانند؛ اما ناوگروه ۸۶ با انجام موفقیت‌آمیز مأموریت خود، هژمونی قدرت‌های جهانی را شکست.

تلاش سرویس‌های جاسوسی دشمنان برای شکست مأموریت ناوگروه ۸۶

وی با تاکید بر این موضوع که دشمنانی که نمی‌خواستند این مأموریت با موفقیت انجام شود، با استفاده از سرویس‌های جاسوسی خود تمام تلاششان را کردند که مانع پیشبرد این مأموریت شوند، گفت: برای انجام این مأموریت ما مسیر غیرمتعارفی را انتخاب کردیم که هرگز به فکر دشمنان ما نیز نمی‌رسید که برای انجام این مأموریت از این مسیر استفاده کنیم و عبور از این مسیر سخت تنها با تحقیقات علمی جوانان نخبه ما و تجهیزات تمام ایرانی میسر شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به برنامه آینده نیروی دریایی ارتش که حضور در قطب جنوب است، تصریح کرد: برنامه ما در آینده این است که پرچم پرافتخار ایران را در قطب جنوب نیز بالا ببریم و یک کار مشرک نظامی و علمی در آن منطقه اجرا کنیم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره لزوم تبیین مأموریت ناوگروه ۸۶ برای مردم ایران گفت: ما با حضور در سلسله جلسات مختلف سعی می‌کنیم تا دستاوردهای این مأموریت مهم را برای مردم به‌خصوص جوانان‌مان تبیین کنیم، در کنار این جلسات، با تهیه کتاب‌ها، سریال‌های داستانی و مستندی که با همکاری سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده‌اند، قرار است که این تولیدات در آینده منتشر شوند.

منبع: ایرنا
کد خبر 691267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.