آخرین اخبار از افزایش مدت اعتبار گذرنامه زیارتی

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه از امکان سفر با گذرنامه زیارتی (گذرنامه ویژه اربعین) در غیر از ایام سوگواری امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار علی ذوالقدر اظهار کرد: پلیس گذرنامه امسال در مأموریت اربعین اقدام به چاپ گذرنامه‌های زیارتی (گذرنامه ویژه اربعین) با اعتبار ۵ ساله و مبلغ ۵۰ هزار تومان کرد.

وی با بیان اینکه در توافق اولیه با دولت عراق بنا شد تا امکان سفر با گذرنامه ویژه اربعین تا پایان ماه صفر باشد، افزود: در صحبت‌های جدیدی که بین مقامات دو کشور انجام شده است، قرار شد تا همچنان امکان سفر با گذرنامه‌های زیارتی (گذرنامه ویژه اربعین) برقرار باشد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه تصریح کرد: البته در حال حاضر خروج از کشور با گذرنامه زیارتی از مرزهای زمینی (مهران و شلمچه) راحت‌تر از مرز هوایی انجام می‌شود و برخی از زائران در فرودگاه عراق با مشکلاتی مواجه می‌شوند که در تلاش برای رفع کامل مشکل هستیم، افراد می‌توانند همچنان صرف‌نظر از اینکه گذرنامه بین‌المللی آنها اعتبار دارد یا خیر برای صدور گذرنامه زیارتی (گذرنامه ویژه اربعین) اقدام کنند.

وی تاکید کرد: آن دسته از افرادی که تاریخ انقضای گذرنامه بین‌المللی آنها به اتمام رسیده بود و برچسب اعتبار زده بودند، دیگر نمی‌توانند با آن برچسب‌ها به زیارت بروند و باید برای دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

ذوالقدر اضافه کرد: برخی دیگر از زائران اربعین حسینی که گذرنامه بین‌المللی داشتند، اما از اعتبار آن چهار سال گذشته بود، می‌توانستند برچسب تمدید اعتبار روی گذرنامه‌هایشان بزنند و به مراسم اربعین بروند که با توجه به اینکه ماه صفر به اتمام رسیده است، دیگر امکان سفر به عتبات با برچسب‌های تمدید اعتبار نیست و افراد تنها می‌توانند یا با گذرنامه ویژه اربعین یا گذرنامه بین‌المللی به عتبات سفر کنند.

کد خبر 688252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.