منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

منطقه چهار شهرداری اصفهان، امروز چهارمین مقصد بازدید سرزده شهردار اصفهان پس از مناطق سه، ۱۰ و یک شهرداری بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نوبت بازدید سرزده شهردار اصفهان از مناطق و سازمان‌ها امروز _شنبه سوم تیرماه_ به منطقه چهار شهرداری رسید و دوباره آفیش غیرمنتظره‌ای اعلام شد؛ «ساعت ۱۰ صبح، شهرداری مرکزی»، این بار هم مقصد مشخص نیست.

با اندکی تأخیر برای پیگیری و رسیدگی به امور شهروندان، با شهردار اصفهان به همراه مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر اصفهان راهی مقصدی شدیم که فقط شخص شهردار از آن مطلع بود. با عبور از خیابان بزرگمهر و خیابان ۲۲ بهمن وارد مجتمع اداری امیرکبیر می‌شویم، اما هنوز مشخص نیست مقصد سفر کدام سازمان یا منطقه است.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

از پیچ معابر مجتمع اداری امیرکبیر عبور می‌کنیم و روبه‌روی ساختمان شهرداری منطقه چهار می‌ایستیم؛ دیگر متوجه می‌شویم که منطقه چهار، چهارمین مقصد بازدید سرزده شهردار اصفهان است.

محوطه کوچک ساختمان چهار طبقه منطقه چهار با گلدان‌های فصلی تزئین شده است و اهالی منطقه پرونده به دست از پله‌ها در رفت‌وآمد هستند؛ همراه شهردار وارد ساختمان می‌شویم، نگهبان ورود شهردار را اطلاع می‌دهد، مدیر منطقه به همراه کارمندان به استقبال شهردار می‌آیند.

در ابتدای این بازدید سرزده، شهردار اصفهان با مدیر منطقه چهار و مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر اصفهان جلسه‌ای برگزار و به بررسی وضعیت منطقه پرداختند.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

محسن زمانی، مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان ضمن ارائه گزارش مختصر از روند فعالیت‌ها پروژه‌ها و اقدامات انجام شده در سطح منطقه، به میزان پرونده‌های مرتبط با بند «ت» تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ اشاره و اظهار کرد: جلسات کارشناسی بررسی این پرونده‌ها به صورت منظم و مستمر در طول هفته برگزار و پرونده‌ها با توجه ویژه‌ای پیگیری می‌شود.

وی افزود: مباحث مربوط به صدور پروانه، روند بازدیدها، محاسبات، کارشناسی‌های ملک و امور مربوط به خدمات شهری نیز از دیگر موضوعاتی است که به‌صورت روزانه به آن پرداخته می‌شود.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

سپس رؤسای ادارات منطقه شامل رئیس اداره شهرسازی، عمران شهری، خدمات شهری، مالی و اقتصادی، به توضیح و تبیین گزارش عملکردها و اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۲ و همچنین چالش‌ها و مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه مربوطه خود پرداختند و پیرامون حل و فصل آن‌ها راهکارهایی را بیان کردند.

در این میان رئیس اداره عمران شهری شهرداری منطقه چهار با بیان اینکه یکی از بیشترین درخواست‌ها و مطالبات مردم در سطح این منطقه آسفالت معابر و لکه‌گیری مناطق است، گفت: اعداد و ارقام مشخص شده در بودجه برای این موضوع تناسبی با حجم درخواست‌ها و مطالبات و موضوعات نداشته و در این بخش میزان اعتبارات اختصاص داده شده، بسیار ناچیز است.

اواخر جلسه بانگ اذان ظهر در فضای شهرداری منطقه چهار طنین‌انداز شد؛ به پیشنهاد مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر اصفهان، جلسه تعطیل و نماز اقامه شد.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

تاکید شهردار بر توجه به مباحث ایمنی در حفظ و نگهداری پرونده‌ها

پس از اقامه نماز، علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان بازدید خود از تک تک واحدها و بخش‌های منطقه چهار شهرداری اصفهان را از پایین‌ترین قسمت موجود در ساختمان شهرداری منطقه چهار، یعنی واحد بایگانی آغاز کرد و پس از گفت‌وگو و خداقوت گفتن به کارمند مو سفید کرده این بخش، از دالان‌های تنگ و باریک بایگانی بازدید و با مشاهده پرونده‌های کاغذی بایگانی شده، به ضرورت توجه به مباحث ایمنی در حفظ و نگهداری آن‌ها اشاره کرد.

قسمت استعلامات، صدور پروانه، طرح تفصیلی، نقشه برداری، حسابداری، اجراییات، دبیرخانه، حراست، امور درآمدها، اداره فرهنگی و اداره عمران از دیگر بخش‌های منطقه چهار شهرداری اصفهان بود که قاسم‌زاده تک به تک از آن‌ها بازدید و با کارمندان این واحدها گپ‌وگفت کرد.

در این میان شهردار اصفهان با یکی از نیروهای منطقه چهار اصفهان که به اذعان مدیر منطقه چهار، مداح شهرداری در مناسبت‌های ملی و مذهبی است، آشنا و ضمن آرزوی سلامتی، خوش‌وبشی با او داشت.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

دستور پیگیری ویژه شهردار به درخواست یک شهروند

همچنین در قسمت امور درآمدهای شهرداری منطقه چهار، یکی از مراجعه‌کنندگان فرصت دیدار بی واسطه با شهردار اصفهان را غنیمت دیده و پا جلو نهاده و با خطاب کردن شهردار، درد و دل خود را در زمینه امور محاسبات پرونده‌های شهرداری باز کرد و از مشکلات پیش روی خود گفت، شهردار اصفهان هم دستور پیگیری ویژه شهروند را در منطقه صادر کرد.

اداره فرهنگی منطقه نیز از جمله واحدهای پررنگ و پر فعالیت منطقه چهار شهرداری اصفهان بود که «حسن همتیان» رئیس این اداره، اظهار کرد: با توجه به تناسب نام باغ غدیر، پل غدیر و دیگر المان‌های شهری واقع شده در منطقه، اجرای حدود ۱۰۰ برنامه فرهنگی همزمان با عید سعید غدیر در این منطقه برنامه‌ریزی شده است.

در ادامه بازدیدها، یکی از کارکنان شهرداری منطقه چهار ضمن شرح حدود ۲۰ سال سابقه خدمت خود در شهرداری اصفهان، درخواست وقت ملاقات با شهردار اصفهان را جهت پیگیری امور شخصی داشت، قاسم‌زاده نیز ضمن سپاس از زحمات این کارمند و گفتن خداقوت به او، دستور ثبت وقتی را برای این ملاقات در زمان ملاقات‌های عمومی شهردار اصفهان داد.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

میزان رضایت مردم قابل قبول بوده است

طی این بازدیدها؛ مسعود مهدویان‌فر مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر اصفهان و مهدی گوگُل رئیس اداره هماهنگی اجرایی و پیگیری‌های ویژه حوزه شهردار ضمن شنیدن اهم مشکلات بیان شده از سوی مراجعه‌کنندگان و کارکنان منطقه چهار شهرداری اصفهان، از آن‌ها یادداشت‌برداری کرده است تا برای بهبود فرایندها، راهکاری در اسرع وقت اندیشیده شود.

علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان در حاشیه این بازدید اظهار کرد: این بازدیدها بیشتر با هدف اطلاع دقیق از وضعیت هر منطقه انجام می‌شود، همچنین در لوای این بازدیدهای سرزده قصد داریم از نزدیک درباره اینکه منطقه دقیقاً در حال اجرای چه پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و خدماتی است، آگاه شویم.

وی افزود: در حین بازدید همچنین وضعیت پروژه‌های پیش‌بینی شده در سال جاری و سرعت عمل اجرای بعضی مأموریت‌های ویژه مانند بند «ت» تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ که باید در یک بازه زمانی کوتاهی صورت گیرد، بررسی می‌شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه عرض خدا قوت به تک تک کارکنان منطقه به‌صورت حضوری از مقاصد اصلی بازدید سرزده از مناطق است، گفت: تمام نکاتی که طی این بازدیدها مطرح می‌شود، به صورت دقیق بررسی و آن چه که لازم است، به شکل مصوبه پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به حضور مراجعه‌کنندگان و مطالبه بعضی مطالب طی این بازدیدها، خاطرنشان کرد: در این بازدیدها، هدف مستقر شدن در منطقه برای بررسی مشکلات و پاسخگویی مستقیم به مردم نیست، چرا که کمیته‌های نظارتی از سوی اعضای شورای اسلامی شهر به‌صورت منظم برای این هدف برگزار می‌شود، اما مواجهه رودررو با مردم طی این بازدیدها، فهم من به عنوان شهردار را نسبت به مشکلات و موضوعات نزدیک‌تر و واقعی‌تر می‌کند و میزان رضایت حقیقی را دریافت می‌کنیم.

وی افزود: آن چه امروز طی این بازدید از منطقه چهار شهرداری اصفهان دریافت کردیم، میزان رضایت مردم قابل قبول بوده است، اما بلاتکلیفی تعیین تعرفه‌ها و خدمات سال جدید، در سه ماه اول سال کارکنان و شهروندان را دچار سردرگمی کرده بود که حل‌وفصل شده و وضعیت رو به بهبود است.

منطقه ۴، مقصد چهارم بازدید سرزده شهردار اصفهان

مسعود مهدویان فر، مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با اشاره به بازدیدهای سرزده شهردار این کلان‌شهر از معاونت‌ها، مناطق مختلف و سازمان‌ها، پروژه‌ها و اقدامات شاخص شهری به مرور زمان، اظهار کرد: هدف اصلی این دیدارها، بازدید از وضعیت مناطق مختلف، بررسی پیشرفت پروژه‌های شهری، تحرک بخشی به فعالیت‌های مناطق پانزده‌گانه شهرداری و شناسایی مشکلات برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان است.

وی افزود: در این دیدارها، شهردار اصفهان ضمن صحبت رودررو با کارکنان شهرداری‌ها در مناطق، سازمان‌ها، معاونت‌ها و پیمانکاران مستقر و مجری پروژه‌های شهری، با آخرین وضعیت مسائل مربوط به امور شهر و شهرداری آشنایی بیشتری حاصل می‌کند.

کد خبر 669182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.