ارتقای بهره‌وری با ساماندهی منابع انسانی در شهرداری همدان

عضو شورای اسلامی شهر همدان گفت: ساماندهی نیروی انسانی یکی از مهمترین دغدغه‌های شهرداری این کلانشهر است و این موضوع منجر به‌برقراری عدالت و انگیزه‌بخشی بین کارکنان شده و در ارتقای بهره‌وری بسیار مؤثر است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مرتضی کرباسیان امروز _چهارشنبه دهم خردادماه_ در جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان که با حضور اعضای کمیسیون و در دفتر معاونت خدمات شهری شهرداری این شهر باهدف بررسی عملکرد ۱۴۰۱ و افق کاری ۱۴۰۲ در حوزه‌های کاری مختلف تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: به‌کارگیری افراد در پست‌ها باید بر اساس تخصص، سوابق و طبق قراردادهای کاری باشد و هدف از برگزاری این جلسات استفاده از خلاقیت، ایده‌های نوآورانه و طرح‌های ارائه شده معاونت‌ها و سازمان‌ها در بخش‌های مختلف به‌ویژه در بحث منابع انسانی و بهره‌وری است.

وی منابع انسانی و ساماندهی در این بخش را یکی از مهمترین دغدغه‌های شهرداری همدان دانست و افزود: ساماندهی در این حوزه منجر به برقراری عدالت و انگیزه‌بخشی بین کارکنان می‌شود و این موضوع در ارتقای بهره‌وری بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: تغییر و ارتقای قراردادهای کاری و تبدیل وضعیت کارکنان نباید منجر به کم‌کاری شود، بلکه باید انرژی مضاعفی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری داشته باشد.

مدیریت نیروی انسانی در شهرداری اهمیت دارد

حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه مدیریت نیروی انسانی در شهرداری را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: در صورت کم‌کاری برخی نیروها باید تفاوت در عملکردها دیده شود تا از سلب اعتماد نسبت به‌حاکمیت و سست‌شدن نیروها جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه با کمترین هزینه باید بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: بیلبوردها بیشترین تأثیر را در تبلیغات و فرهنگ‌سازی دارند، لذا باید در اختیار خود شهرداری برای انجام اقدامات فرهنگی باشد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: یکی از ابزارهای نفوذ فرهنگی بیگانه، مصادره دانشمندان بوده است و برای جلوگیری از این موضوع باید تدابیر و اقدامات لازم را در حوزه فرهنگی داشته باشیم.

وی در مورد ساماندهی مشاغل گفت: احداث شهرک‌ها و بازارچه‌های صنفی همت بیشتری را از سوی معاونت خدمات شهری می‌طلبد.

حجت‌الاسلام صفری‌افلاکی خاطرنشان کرد: شهرداری متولی اتمام پروژه‌هایی همچون مجتمع الوند به‌منظور ساماندهی مشاغل است که باید در مورد آن اقدام کند.

معاونت خدمات شهرداری از معاونت‌های راهبردی است

علی رضایی، رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه با بیان اینکه معاونت خدمات شهری و سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری در معرض قضاوت مستقیم مردم است، اظهار کرد: این معاونت و سازمان بازتاب‌دهنده خدمات شهرداری به مردم است.

وی با اشاره به اینکه در ارائه خدمات باید حساس بود و مسئولان باید با احساس مسئولیت، اهتمام لازم برای خدمت‌رسانی به شهروندان را داشته باشند، افزود: معاونت خدمات شهری یکی از معاونت‌های مهم و راهبردی شهرداری است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ساماندهی مشاغل یکی از اولویت‌های مغفول‌مانده شهرداری است، تصریح کرد: این موضوع در این شهر بسیار عقب مانده است و ابتدا باید برای شهردار به‌خوبی تبیین شده و شورای اسلامی شهر نیز باید آن را از شهردار مطالبه کند.

کد خبر 664612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.