شناسایی خانه‌های خالی هنوز به مدیریت شهری واگذار نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هنوز شناسایی خانه‌های خالی به مدیریت شهری واگذار نشده است، گفت: در صورت واگذاری مسئولیت، باید روش‌ها و سازوکارهای آن تعریف شود و پس از ارائه به شورا، بررسی شود و به تصویب برسد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تهران، مهدی چمران با اشاره به تکلیف شهرداری‌های دارای جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر به شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه اظهار کرد: در حال حاضر سازوکار این اقدام را وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌کند و ما دخالتی در آن نداریم، در حالی که رئیس سازمان برنامه و بودجه در شورا اعلام کرد که از شهرداری‌ها برای شناسایی خانه‌های خالی کمک می‌گیریم و ما نیز در این باره اعلام آمادگی کردیم.

وی افزود: اگر شهرداری‌های به میدان عمل آیند، در این کار موفق‌تر خواهند بود، زیرا با ورود شهرداری‌ها به شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه، این قانون موفق‌تر و عملیاتی‌تر اجرا خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: بر اساس آماری که اعلام شد، مبلغ مالیات دریافت شده از مالکان این واحدهای مسکونی رقم محدودی بود، چراکه وزارت راه و شهرسازی در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر حضور ندارد و این شهرداری است که می‌تواند کمک کند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران آمادگی ورود در این زمینه را دارد، تصریح کرد: ما بارها اعلام کرده‌ایم که شناسایی خانه‌های خالی کار شهرداری است اما به وزارت راه و شهرسازی سپرده شد؛ پیش از این زمین‌ها و خانه‌های خالی وجود داشت و شهرداری عوارض آن را دریافت می‌کرد.

چمران گفت: در دوره دوم و سوم مدیریت شهری پایتخت، شهرداری می‌توانست عوارض دریافت کند، چراکه در تمام نقاط شهر نیروی انسانی داشت اما وزارت راه و شهرسازی این امکان را ندارد و باید از روش خوداظهاری استفاده کند که کار سختی است.

وی با بیان اینکه هنوز شناسایی خانه‌های خالی به مدیریت شهری واگذار نشده است، تأکید کرد: در صورت واگذاری مسئولیت، باید روش‌ها و سازوکارهای آن تعریف شود و پس از ارائه به شورا، بررسی شود و به تصویب برسد.

کد خبر 664116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.