حذف دلار از تبادلات مالی تهران و مسکو از اهمیت فراوانی برخوردار است

معاون اول رئیس‌جمهور، با تاکید بر لزوم تسریع در حذف دلار از مناسبات ارزی گفت: حذف دلار از تبادلات مالی تهران و مسکو از اهمیت فراوانی برای سرعت دادن به روند همکاری‌های اقتصادی برخوردار است.

به گزارش ایمنا، محمد مخبر عصر امروز - چهارشنبه، بیست‌وهفتم اردیبهشت‌ماه - در دیدار الکساندر نواک؛ معاون نخست وزیر روسیه با تأکید بر اینکه بخش خصوصی دو کشور باید بیش از پیش وارد عرصه تعاملات اقتصادی فیمابین شوند، اظهار کرد: باید تلاش کنیم با پیشتازی بخش خصوصی دو کشور تمامی ظرفیت‌های موجود را به خدمت بگیریم.

وی امضای توافق‌نامه اجرای پروژه کریدور شمال _ جنوب را گامی مهم در روابط ایران و روسیه توصیف کرد و گفت: باید با جدیت عملیاتی شدن این توافق را پیگیری کنیم و اطمینان دارم کشورهای منطقه از این اقدام منتفع خواهند شد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم تسریع در حذف دلار از مناسبات ارزی خاطرنشان کرد: حذف دلار از تبادلات مالی تهران و مسکو از اهمیت فراوانی برای سرعت دادن به روند همکاری‌های اقتصادی برخوردار است.

ضرورت توجه به توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مرتبط با نفت، حمل و نقل و خودروسازی از دیگر موضوعات مورد تأکید معاون اول رئیس‌جمهور در این دیدار بود.

معاون نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار با قدردانی از معاون اول رئیس‌جمهور به خاطر اهتمام ویژه نسبت به پروژه کریدور شمال _ جنوب، اظهار کرد: این کریدور یک مسیر سوق‌الجیشی برای ایران و روسیه و تمام کشورهای منطقه ایجاد خواهد کرد.

الکساندر نواک با اشاره به بررسی زمینه‌های مختلف همکاری در مذاکرات دو هیئت، اظهار کرد: در این سفر همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های نفت، گاز، امور بانکی، صنعت و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و به توافقات خوبی در زمینه‌های تجاری و اقتصادی رسیدیم.

معاون نخست‌وزیر روسیه همچنین با اشاره به بازدیدهای خود از برخی مراکز صنعتی ایران، توانمندی‌های کشورمان را در حوزه‌های مختلف علم و فناری مورد تقدیر قرار داد و افزود: مسکو به دنبال قله‌های جدید در همکاری‌های تجاری و اقتصادی با تهران است.

در حاشیه این دیدار همچنین جواد اوجی وزیر نفت ایران و الکساندر نواک؛ معاون نخست‌وزیر روسیه به عنوان رؤسای کمیسیون مشترک همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور یک بیانیه مشترک در خصوص همکاری‌های فیمابین امضا کردند.

منبع فارس

کد خبر 661846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.