تیم‌ملی فوتبال ایران سومین آسیایی ارزشمند/ کره‌جنوبی و ژاپن در صدر فهرست گران‌قیمت‌ها

بر اساس اعلام سایت ترنسفرمارکت، تیم‌های ملی کره‌جنوبی، ژاپن و ایران در جایگاه اول تا سوم ارزشمندترین تیم‌های حاضر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا جای دارند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بر اساس آخرین گزارش‌های صورت‌گرفته از طریق سایت ارزشیابی تیم‌های ملی قاره‌کهن، تیم ملی ایران که در قرعه‌کشی مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در گروه سوم با تیم‌های ملی امارات، هنگ‌کنگ و فلسطین هم‌گروه است، با ارزش ۴۶.۲ میلیون یورو سومین تیم ملی گران‌قیمت آسیا لقب گرفت.

بر اساس آخرین آمار وب‌سایت ترنسفرمارکت ارزش کل تیم‌های شرکت‌کننده در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا بالغ‌بر ۶۱۳.۲ میلیون یورو است. کره‌جنوبی با ۱۷۴.۸۳ میلیون یورو، ژاپن با ۱۶۶.۵۸ میلیون یورو و همچنین ایران با ۴۶.۲ میلیون یورو به ترتیب تیم‌های اول تا سوم گران‌قیمت این جام محسوب می‌شوند

ارزش سایر تیم‌های شرکت کننده در جام ملت‌های آسیا به‌شرح زیر است:

تیم‌های ملی استرالیا با ۴۱.۹ میلیون یورو، ازبکستان با ۲۶.۷ میلیون یورو و امارات با ۱۸.۵۵ میلیون یورو پس از سه کشور ارزشمند آسیا در رتبه‌های بعدی قرار دارند. تیم عربستان با ۱۴.۵۵ میلیون یورو در رده هفتم و سوریه با ۱۱.۹۳ میلیون یورو در رده هشتم این فهرست حضور دارند.

همچنین چین ۱۰.۸ میلیون، اردن ۹.۷۵ میلیون یورو، تایلند ۹.۰۸ میلیون، عراق ۸.۱۳ میلیون، بحرین با ۷.۳ میلیون، اندونزی با ۷.۲ میلیون، لبنان با ۶.۹۸ میلیون، ترکمنستان با ۶.۶۵ میلیون، عمان ۶.۳ میلیون، قطر با ۶.۳ میلیون، مالزی با ۶.۱۳ میلیون، هند با ۶.۱ میلیون، قرقیزستان با ۵.۵ میلیون، فلسطین با ۵.۲۸ میلیون و هنگ‌کنگ با ۴.۱ میلیون در رده بعدی قرار دارند

کد خبر 661495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.