آیین‌نامه جامع مدیریت پارک‌های علم و فناوری تدوین شود 

وزیر علوم تحقیقات و فناوری بر ضرورت تدوین آیین‌نامه جامع مدیریت پارک‌ها تأکید کرد و گفت: رؤسای پارک‌های علم و فناوری باید در شوراهای کلان و تصمیم‌ساز دانشگاه‌ها حضور داشته باشند.

به گزارش ایمنا، محمدعلی زلفی‌گل امروز _جمعه بیست‌و دوم اردیبهشت‌ماه_ در نشست رؤسای پارک‌های علم و فناوری استان‌های کشور که به میزبانی پارک علم و فناوری فارس در شیراز برگزار شد، به تقابلی که به گفته رؤسای پارک بین پارک‌های استانی و دانشگاهی برای همکاری شکل می‌گیرد اشاره و اظهار کرد: بدون شک همکاری بین پارک‌های دانشگاهی و استانی موجب شکل گرفتن تقابلی بین رؤسای این پارک‌ها می‌شود لذا باید راهکار و تدابیر لازم برای حل این مشکل را بیندیشیم و از نقطه نظرات افراد فعال در این عرصه بهره ببریم.

وی افزود: البته در خصوص پارک‌های استانی تکلیف مشخص است؛ رئیس پارک را عضو شورای دانشگاه و رئیس دانشگاه را عضو شورای پارک قرار می‌دهیم. در رابطه با رؤسای پارک‌های دانشگاهی و استانی هم باید شرایطی فراهم شود تا همواره ارتباط سیستماتیک بین رؤسای پارک‌های استانی و دانشگاهی برقرار باشد و مشکل تقابل دانشگاه‌ها حل و مأموریت پارک‌ها مشخص شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت تدوین آئین‌نامه جامع مدیریت پارک‌ها تأکید کرد و با بیان اینکه رؤسای پارک‌ها باید در شوراهای کلان و تصمیم‌ساز دانشگاه‌ها حضور داشته باشند، افزود: حضور رؤسای پارک‌ها به عنوان شخصیت حقوقی در شورای دانشگاه، هیأت ممیزه و هیأت امنا ضروری است؛ این موارد باید در آئین‌نامه جامع مدیریت پارک‌ها مورد توجه قرار بگیرد. بدون شک وزارت علوم نیز رسیدگی به این آئین نامه را در دستور کار قرار می‌دهد.

زلفی گل با بیان اینکه محور فناوری استان پارک علم و فناوری است و یکی از سیاست‌های وزارت علوم ایجاد پردیس است، اظهار کرد: سیاست ما ایجاد پردیس است‌. باز هم تأکید می‌کنم که در اولین فرصت در وزارت علوم جلساتی برای تدوین و اصلاح آئین نامه مدیریت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: البته برای پیشبرد اهداف‌مان در مسیر توسعه پارک‌های علم و فناوری باید آسیب شناسی هم انجام شود. در عرصه صنعت جا برای فعالیت همه پارک‌ها است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری باید با توجه به موقعیت خاص هر استان ایجاد شوند، گفت: راه‌اندازی مراکز رشد، پردیس یا پارک علم و فناوری در دانشگاه‌ها باید با سیاست دنبال شود. نباید این کار مانند توسعه بی‌رویه دانشگاه‌ها ما را با مشکل مواجه کند.

زلفی گل تصریح کرد: باید هم اندیشی شود و تصمیمات عاقلانه باشد. ما مجری نظرات رؤسای پارک علم و فناوری هستیم. رؤسای پارک‌های علم و فناوری می‌توانند نظرات و تدابیر خود را ارائه دهند تا ما پیشنهادات و ایده‌های خوب را به مرحله اجرا برسانیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 660793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.