دشمنان سعی دارند با ترویج بی حجابی و روزه‌خواری با جامعه اسلامی مبارزه کنند

امام جمعه موقت اصفهان گفت: دشمنان امروز سعی دارند که با ترویج بی حجابی و روزه خواری با جامعه اسلامی مبارزه کنند. در مسئله حجاب نباید منفعل بود و همه ما موظف به امر به معروف هستیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی صبح امروز _شنبه دوم اردیبهشت‌ماه_ در خطبه‌های نماز عید فطر اصفهان، اظهار کرد: تقوای الهی دُر گرانبهایی است که آخرت و دنیای ما را آباد می‌کند، بزرگ‌ترین تأثیر ماه مبارک رمضان تقوا بود که ضرورت دارد تا سال آینده این میزان تقوا در انسان‌ها حفظ شود، زیرا در ماه مبارک رمضان شاهد مبارزه انسان با نفس خود هستیم که موجب افزایش تقوا می‌شود. برادران و خواهران مؤمن به شما توصیه می‌کنم، آنچه که در ماه مبارک رمضان کسب کردید را حفظ کنید.

وی افزود: روایت داریم بعد از ماه رمضان گناهان انسان بخشیده می‌شود بنابراین انسان باید مراقب باشد که مجدداً به گناه آلوده نشود.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه دشمنان امروز با توجه به اینکه قادر به درگیر شدن با نیروی مسلح قدرتمند ما از جمله سپاه و ارتش نیستند، سعی دارند با ترویج بی‌حجابی و روزه‌خواری با جامعه اسلامی مبارزه کنند، گفت: در مسأله حجاب نباید منفعل بود و همه ما موظف به امر به معروف هستیم، زیرا این اقدامات همه یک جنگ ترکیبی بر علیه ملت ایران است.

میردامادی تصریح کرد: عید به معنای روزی است که نعمت الهی برای انسان‌ها نازل می‌شود، اما در اسلام عید از امتیاز بالاتری برخوردار است. زیرا در اسلام عید قربان در پایان یک کنگره بزرگ اسلامی است و عید فطر در پایان یک ماه بندگی است.

وی افزود: در عید قربان با قربانی کردن به سوی خدا می‌رویم و به فقرا کمک می‌کنیم، در عید فطر نیز همه به سوی خدا می‌رویم و زکات فطریه برای فقرا پرداخت می‌کنیم. در صورتی که پرداخت فطریه دقیق باشد و عادلانه تقسیم شود همه فقرا بهره مند خواهند شد. امروز توانمندان از اینکه زکات فطره می‌دهید لذت می‌برید، چرا که برای سلامتی و پاک کردن مال خود بسیار مفید است و برکت در اموال شما زیاد می‌کند.

کد خبر 656300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.