از بهبود بیشتر روابط ایران و عربستان حمایت می‌کنیم

رئیس‌جمهور چین در تماس تلفنی خود با ولیعهد عربستان با تاکید دوباره به تعهد پکن در حمایت از بهبود بیشتر روابط ریاض و تهران، نسبت ادامه روند توسعه روابط دو کشور پس از گفت‌وگوهای اخیر در پکن ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایمنا، شیء جین پینگ در تماس تلفنی روز سه‌شنبه با محمد بن سلمان با ابراز امیدواری نسبت به ادامه حفظ روحیه حسن همجواری و بهبود روابط تهران و ریاض بر اساس نتایج گفت‌وگوهای پکن اظهار کرد: پکن آمادگی خود برای حمایت از روند پیگیری مذاکرات اخیر اعلام می‌کند.

وی در این گفت‌وگو با تاکید بر تأثیر مثبت توافق ایران و عربستان سعودی برای ازسرگیری روابط سیاسی بر بهبود اتحاد و همکاری‌ها میان کشورهای منطقه، نتایج این توافق را در بهبود روابط بین دو کشور سازنده دانست.

رئیس‌جمهور چین خاطرنشان کرد: موج اخیر ایجاد شده در جهت تنش زدایی میان کشورهای منطقه به طور کامل نشان می‌دهد که حل و فصل مناقشات از طریق مذاکره و گفت‌وگو با خواسته مردم و منافع تمام کشورها هم سو است.

ولیعهد عربستان نیز در این گفت‌وگو از ابتکار و حمایت چین و تلاش‌ها برای توسعه روابط همسایگی بین عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و گفت چین نقش سازنده و فزاینده‌ای در امور بین‌المللی و منطقه‌ای ایفا می‌کند.

رئیس‌جمهور چین با اشاره به روابط دوجانبه پکن و ریاض تصریح کرد که روابط دو کشور در بهترین شرایط قرار دارد.

بن سلمان نیز با اشاره به چین به عنوان شریک مهم عربستان سعودی و تمایل ریاض برای گسترش روابط دوجانبه با پکن گفت که کشورش اهمیت زیادی برای توسعه روابط با چین قائل است.

منبع: ایرنا

کد خبر 650999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.