سرعت زیاد و رعایت نکردن حق‌تقدم جزو عوامل ۶۵ درصد تصادفات است

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: ۶۵ درصد تصادفات صورت گرفته کشور در نوروز سال جاری ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه، رعایت نکردن حق تقدم و کنترل نکردن وسیله نقلیه گزارش شده است.

به گزارش ایمنا، سردار احمدرضا رادان امروز دوشنبه _ هفتم فروردین‌ماه_ در حاشیه بازدید از کلانتری ۱۵ قصرالدشت شیراز هدف از سفر به استان فارس را رسیدگی به مأموریت‌ها و ارزیابی عملکرد یک ساله فرماندهی انتظامی این استان، بررسی نقاط ضعف و قوت و همچنین عملکرد در حوزه مبارزه با سرقت و جمع‌آوری معتادان متجاهر عنوان و اظهار کرد: فارس استانی مسافرپذیر و با طول جاده‌های زیاد نسبت به استان‌های دیگر است، بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد علی‌رغم افزایش چشمگیر حجم تردد در جاده‌های استان با اقدامات فرماندهی انتظامی فارس شاهد کاهش تلفات ناشی از تصادفات در این استان هستیم.

وی گفت: ۶۵ درصد تصادفات صورت گرفته کشور در نوروز سال جاری ناشی از سه تخلف، تخطی از سرعت مطمئنه، رعایت نکردن حق تقدم و کنترل نکردن وسیله نقلیه گزارش شده است.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران توصیه کرد: مسافران نوروزی، جاده را در سفر خود، جزو سفر بدانند و در طول مسیر استراحت کافی داشته باشند تا به سلامت به مقصد برسند.

وی گفت: خستگی و خواب‌آلودگی، دو عامل کنترل نکردن وسیله نقلیه در جاده‌ها طی نوروز سال جاری بوده است.

گفتنی است، سردار سرتیپ احمدرضا رادان، فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی، عصر امروز _دوشنبه هفتم فروردین‌ماه_ به منظور بازدید میدانی از فعالیت‌های نیروی انتظامی فارس، وارد فرودگاه بین‌المللی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز شد و مورد استقبال محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس قرار گرفت.

زیارت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی الکاظم (ع)، بازدید از کلانتری‌های شیراز، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، دیدار با خانواده معظم شهید محمد صادقی کریمی نمدی از شهدای تکاور نیروی انتظامی و شرکت در نشست خبری از برنامه‌های دو روزه سفر فرمانده فراجا به استان فارس است.

منبع: ایرنا

کد خبر 650610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.