کدام نمایشگاه‌های خارجی گردشگری امسال میزبان ایران می‌شوند؟

وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با انتشار تقویم نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری ۱۴۰۲ از حضور ایران در ۲۱ نمایشگاه خارجی خبر داد.

به گزارش ایمنا، بر اساس تقویم نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری ۱۴۰۲ که به اطلاع شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری رسیده است، ایران امسال در نمایشگاه‌های کشورهای آذربایجان (باکو)، قزاقستان (آلماتی)، امارات متحده عربی (دبی)، کره جنوبی (سئول)، چین (گوانگجو)، روسیه (مسکو)، چین (شانگهای)، ارمنستان (ایروان)، عمان (مسقط)، فرانسه (پاریس)، ایتالیا (ریمینی)، ژاپن (اوساکا)، انگلستان (لندن)، قطر (دوحه)، چین (پکن)، اسپانیا (مادرید)، ترکیه (استانبول)، هند (دهلی نو)، آلمان (برلین) روسیه (مسکو) و اتریش (وین) شرکت خواهد کرد.

مرور تاریخ برگزاری این نمایشگاه‌ها بیانگر آن است که ایران هر ماه دست‌کم در دو یا سه نمایشگاه گردشگری بین‌المللی حضور خواهد داشت. علاوه‌بر این، سهم کشورهای آسیایی و همسایگان در این تقویم پررنگ‌تر است.

بنابر اظهارات مسئولان گردشگری، این ترکیب با توجه به بازارهای هدف گردشگری ایران انتخاب شده است، ضمن این‌که ایران در برخی از این نمایشگاه‌ها از جمله آلمان، اسپانیا و انگلیس به صورت سنتی بیش از دو دهه حضور داشته است.

حضور در نمایشگاه خارجی یکی از ابزارهای تبلیغاتی ایران در حوزه گردشگری است که با هدف جذب گردشگر بین‌المللی انجام می‌شود.

برخی از این نمایشگاه‌های گردشگری در دوران همه‌گیری کرونا برگزار نشدند، از طرفی ایران در سال گذشته تحت تأثیر تحولات داخلی در تعداد دیگری از این نمایشگاه‌ها شرکت نکرد.

وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی را به عنوان مجری برگزاری غرفه و پاویون ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی معرفی کرده است.

کد خبر 650455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.