واکنش بیت‌کوین به افزایش نرخ بهره چه بود؟

بیت‌کوین برخلاف افزایش نرخ‌های قبلی، پس از فاش شدن نرخ معیار جدید، واکنش اندکی نشان داد.

به گزارش ایمنا، پس از نشست دیگری در کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه، فدرال رزرو موافقت کرد که نرخ بهره معیار خود را ۲۵ درصد افزایش دهد اما بیت‌کوین با شور و حرارت همیشگی خود نسبت به این خبر واکنش نشان نداد و کمی بالاتر از ۲۳ هزار دلار معامله شد.

افزایش نرخ بهره، نرخ معیار فدرال رزرو را بین ۴۵۰ و ۴۷۵ واحد پایه قرار می‌دهد که بالاترین سطح آن از اواخر سال ۲۰۰۷ است. افزایش ۲۵ واحدی مطابق با انتظارات بازار و ملایم‌تر از افزایش ۵۰ واحدی دسامبر بود.

بیت‌کوین قبل از اعلام این خبر تقریباً ۲۳ هزار دلار معامله می‌شد و پس از آن نیز واکنش اندکی مشاهده شد؛ برای مدت کوتاهی به ۲۱ هزار و۱۵۰ دلار افزایش یافت و در زمان نگارش این مطلب به ۲۳ هزار و ۵۰ دلار بازگشت.

بیت‌کوین پس از صعود در کنار سهام فناوری در واکنش به داده‌های تورم صعودی ماه دسامبر، ۳۷ درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است.

با کاهش نرخ تورم، فعالان بازار مردد بودند که فدرال رزرو ممکن است برای کاهش سرعت یا معکوس کردن افزایش نرخ بهره برنامه‌ریزی کند، در نتیجه سرمایه‌گذاری آسان‌تر شود.

شاخص سهام اس اند پی ۵۰۰ از اوایل ژانویه ۶ درصد در حالی که نزدک ۱۱ درصد صعود کرده است با این حال، میانگین صنعتی داوجونز حدود یک درصد در روز کاهش یافت. با این وجود، فدرال رزرو هیچ نشانه‌ای مبنی بر برنامه‌ریزی برای کاهش نرخ بهره در آینده نزدیک ارائه نکرده است.

ماه گذشته یکی از تحلیلگران جی پی مورگان از فدرال رزرو خواست تا به‌طور کامل از افزایش نرخ بهره خودداری کند اما همچنان انتظار دارد تا ماه مه افزایش نرخ بهره بیشتری داشته باشد، در این مرحله ممکن است فدرال رزرو تا پایان سال ۲۰۲۳ نرخ‌های بالای پنج درصد را حفظ کند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۹ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۷۲ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۱۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۱ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲.۰۶ میلیارد دلار است که ۳۳.۴۱ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۴۷ میلیارد دلار است که ۸.۸۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۵.۵۰ میلیارد دلار است که ۸۹.۴۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

منبع: ایسنا

کد خبر 638459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.