پارلمان شهرهای جهان در هفته‌ای که گذشت

عناوین این هفته پارلمان شهری جهان را در این بسته خبری پارلمان شهرهای جهان ایمنا بخوانید.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، ربات‌های تحویل‌دهنده؛ آینده روند تحویل کالاهای مسکو، تصویب مقررات مربوط به آرایه‌های خورشیدی در شورای شهر رم، مقابله شورای شهر استانبول با اسکوترهای برقی، افتتاح تریمنال فرودگاهی جدید در شهر آمریکایی و گسترش استراتژی شارژ خودروهای الکتریکی شخصی عناوین بسته خبری این هفته پارلمان شهری جهان است.

مسکو؛ ربات‌های تحویل‌دهنده، آینده روند تحویل کالاها

شورای شهر مسکو اعلام کرد بر اساس پیشنهادی که توسط رهبران شهر مسکو در دست بررسی قرار دارد، ربات‌های تحویل‌دهنده که در حال حاضر در محوطه دانشگاه آیداهو مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌زودی می‌توانند به خیابان‌های شهر راه پیدا کنند.

ربات‌های یادشده در مارس ۲۰۲۲ شروع به کار در دانشگاه کردند و در حال حاضر ۱۵ دستگاه از آن‌ها در حال استفاده است. مشتریان می‌توانند با استفاده از یک برنامه خاص برای سفارش غذا و نوشیدنی از رستوران‌های دانشگاه، از ربات‌ها بخواهند که سفارش‌های آن‌ها را در محل مورد نظرشان تحویل دهند. پس از ورود ربات، مشتریان با استفاده از برنامه خود قفل درِ ربات را باز می‌کنند و سفارش‌های خود را تحویل می‌گیرند.

شورای شهر مسکو یک قرارداد مجوز یک‌ساله با شرکت سازنده این ربات‌ها تنظیم کرده است که توانایی آن را برای استفاده از این فناوری در مسیرهای عمومی خارج از محوطه دانشگاه به رسمیت می‌شناسد.

شورا خاطرنشان کرد که مسئولیت ربات‌ها در سطح شهر تنها شامل تحویل غذا نمی‌شود و این دستگاه‌ها می‌توانند هرگونه اقلام غیرخوراکی همچون کتاب را نیز تحویل دهند.

رم؛ تصویب مقررات مربوط به آرایه‌های خورشیدی در شورای شهر

شورای شهر رم پس از یک فرآیند طولانی‌مدت و انجام بعضی اصلاحات در قوانین مربوطه، به اتفاق آرا فرمان ۹۵۶۳ فصل ۸۰ آئین‌نامه رم را به تصویب رساند. این فرمان یک کد منطقه‌بندی برای ساخت و نگهداری از آرایه‌های خورشیدی در داخل شهر، شامل استانداردهایی در مورد کاربردهای اصلی آرایه‌های خورشیدی، تعریف این استفاده‌ها، الزامات عمومی، مجوزهای استفاده ویژه، حداکثر ارتفاع، توافقات جامعه میزبان، اجرا و مواردی از این قبیل است.

هیئت برنامه‌ریزی شورای شهر پس از بررسی این قانون، پیشنهادی را در زمینه ایجاد تغییر در قانون منطقه‌بندی رم در مورد ساخت‌وساز و استقرار آرایه‌های خورشیدی در داخل شهر ارائه داد و شرط تصویب آن را اعمال برخی اصلاحات در قانون یادشده معرفی کرد.

اعضای شورای شهر تاکید کردند که اصلاح منطقه‌بندی برای رسیدگی به استقرار و ساخت سیستم‌های انرژی خورشیدی در داخل شهر یا صدور هرگونه مجوز ساخت‌وساز برای چنین پروژه‌هایی ضروری است.

شورای شهر رم در طول جلسه استماع عمومی خاطرنشان کرد که شورا طی دو سال گذشته با شرکت توسعه صنعتی رم همکاری و برای توسعه یک پروژه خورشیدی در زمینه‌های تجاری با آن‌ها توافق کرده است.

استانبول؛ مقابله شورای شهر با اسکوترهای برقی

شورای شهر استانبول به مقابله با پارک اسکوترهای برقی و سایر وسایل‌نقلیه‌ای در پیاده‌روها برخواسته است که تردد عابران را با مشکل مواجه می‌کند.

شورای شهر در این زمینه توضیح داد که دغدغه نهادهای شهری ممنوعیت هیچ وسیله‌ای برای حمل‌ونقل نیست، بلکه نظم بخشیدن به آن است، زیرا روزی نیست که این اسکوترها تصادف نداشته باشند و شهروندانی را مجروح نکنند.

شورا در ادامه تأکید کرد که توان‌خواهان یا کالسکه‌های بچه‌ها نمی‌توانند از پیاده‌روهای استانبول به‌ویژه محله شلوغ کادیکوی عبور کنند زیرا اسکوترها به‌درستی پارک نشده است. این نهاد حقوق عابران پیاده را اولویت خود معرفی کرد.

شورای شهر استانبول توضیح داد که اسکوتر برقی تنها وسیله‌نقلیه مجاز در پیاده‌روها است و شهرداری تابلوهای تبلیغاتی و هر چیزی که باعث نقض قوانین شود را مصادره خواهد کرد. به‌زودی مسئله پیک‌های موتوری که از پیاده‌روها برای عبور سریع‌تر یا پارک کردن استفاده می‌کنند نیز مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت.

کانزاس‌سیتی؛ افتتاح تریمنال فرودگاهی جدید در شهر آمریکایی

شورای شهر کانزاس‌سیتی اعلام کرد که ترمینال جدید یک میلیون فوت‌مربعی فرودگاه شهر، کمتر از یک ماه دیگر و در تاریخ بیست‌وهشتم فوریه سال جاری افتتاح می‌شود.

شورا خاطرنشان کرد که هدف از ایجاد این ترمینال، بهبود خدمات‌رسانی به جمعیت شرکت‌کنندگان در رویدادهای سالانه‌ای است که حجم وسیعی از علاقه‌مندان را به شهر جذب می‌کند.

شورای شهر کانزاس‌سیتی تأکید کرد که این ترمینال مجهز پس از چهار سال و با صرف بودجه‌ای ۱.۵ میلیارد دلاری جایگزین ترمینال‌های فعلی شده است و به‌عنوان گران‌ترین پروژه زیرساختی واحد در تاریخ شهر شناخته می‌شود و مطرح کرد که ترمینال جدید در زمان افتتاح دارای ۳۹ گیت خواهد بود اما ظرفیت گسترش ۵۰ گیت را دارد.

شورای شهر اعلام کرد که تمام پروازهای موجود تا پیش از ساعت یک بامداد بیست‌وهشتم فوریه در ترمینال‌های موجود انجام می‌شود و خطوط هوایی ۳۱ هواپیما در طول شب از ترمینال‌های فعلی به ترمینال جدید منتقل خواهد شد تا برای پروازهای صبح آماده شوند.

تورنتو؛ گسترش استراتژی شارژ خودروهای الکتریکی شخصی

شورای شهر تورنتو با وجود افزایش سالانه فشارها در زمینه وسایل‌نقلیه الکتریکی(EV)، در مسیر رفع شکاف بزرگ موجود قدم برداشت و تصمیم گرفت طرحی را برای رفع نیاز به گسترش بیشتر ایستگاه‌های شارژ وسایل‌نقلیه الکتریکی ارائه دهند.

عضو شورای شهر تورنتو اظهار کرد که این شهر در حال گذار به وسایل‌نقلیه الکتریکی است و در حال حاضر دسترسی چندانی به تعداد زیادی از نقاط شارژ عمومی در دسترس برای همگان ندارد.

شورا تاکید کرد که افراد زیادی به این گذار علاقه دارند اما دردسرهای مربوط به شارژ وسایل‌نقلیه الکتریکی مانعی در تحقق علاقمندی آن‌ها به‌شمار می‌رود، زیرا برنامه‌ریزی‌ها شامل ایجاد نقطه شارژ در پارکینگ مقابل خانه هر فرد نمی‌شود.

وی در ادامه گفت که تعداد این ایستگاه‌ها در حال افزایش است اما آنچه مردم به آن نیاز دارند، ایستگاه شارژ نزدیک به محل زندگی خود در خیابان است.

شورای شهر تورنتو اعلام کرد که این شهر طی یک برنامه آزمایشی در گذشته، ۱۷ جایگاه شارژ وسایل‌نقلیه الکتریکی در ۹ خیابان نصب کرده و طی جلسه سال گذشته اعضای خود تصویب کرده است که در سال جاری حداقل ۵۰ جایگاه دیگر نیز به این تعداد بیافزاید.

عضو شورای شهر، استفاده از زمین‌های بلااستفاده و پارکینگ‌های متعدد خالی کتابخانه‌ها، کلیساها، کنیسه‌ها و سایر مراکز اجتماعی را در طول شب، بهترین جایگزین برای برنامه‌ریزی‌های موجود معرفی کرد که در صورت نزدیکی به منازل ساکنان و دسترسی سریع به آن‌ها با پای پیاده، طرحی مفید خواهد بود.

کد خبر 638158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.