هوای سرد تا پایان هفته در اصفهان ماندگار است/ دمای ۱۶ درجه زیر صفر در بویین میاندشت

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به نفوذ توده هوای سرد از امروز، گفت: فعالیت این سامانه تا پایان روز سه‌شنبه ششم دی‌ماه در بیشتر مناطق منجر به کاهش شدت دما می‌شود و تا اواخر هفته، سردی هوا بر استان حاکم است.

مینا معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی در دو روز آینده، آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش ملایم باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت سامانه نفوذ توده هوای سرد از امروز در استان اصفهان، افزود: از اواسط روز سه‌شنبه تا چهارشنبه هفتم دی‌ماه، استان در دامنه فعالیت سامانه سرد و بارشی قرار می‌گیرد که باعث ناپایداری‌هایی به‌صورت ابر، بارش برف و باران و در ارتفاعات کولاک برف و مه خواهد شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: این سامانه تا پایان روز سه‌شنبه ششم دی‌ماه در بیشتر مناطق منجر به کاهش شدت دما می‌شود، با خروج سامانه به‌ویژه صبح پنجشنبه کاهش دما و در برخی از نقاط کاهش دید و مه مورد انتظار است.

وی با اشاره به هشدار زرد هواشناسی از یکم دی‌ماه با نفوذ توده هوای سرد در سطح استان اصفهان، گفت: فعالیت این سامانه از امروز آغاز شده و تا اواخر روز سه‌شنبه ششم دی‌ماه در بیشتر مناطق با شدت کاهش دما به‌ویژه در نیمه غربی استان تداوم دارد.

معتمدی با بیان اینکه کاهش محسوس دما بین پنج تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد، یخبندان معابر عمومی و سطح جاده‌ها از اثرات نفوذ توده هوای سرد در استان است، خاطرنشان کرد: افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد، همچنین مدیریت مصرف انرژی، کنترل دمای گلخانه‌ها و مراغداری‌ها نیز مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه کمینه دما طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان بین دو تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز به ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا، به منفی دو درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: تا اواخر هفته، سردی هوا بر استان حاکم است، همچنین خوروبیابانک با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین میاندشت با دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان اصفهان هستند.

کد خبر 629099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.