آغاز جلسه علنی/ بررسی لایحه الحاق ایران به سازمان شانگهای

بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نشست علنی امروز _یکشنبه ششم آذرماه_ مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف و با حضور تن از نمایندگان آغاز شد.

در این نشست قرار است طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی و طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در دستور کار مجلس قرار گیرد.

بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای از دیگر برنامه‌های امروز صحن علنی خواهد بود.

همچنین در این جلسه طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و طرح استفساریه بند (۳) ماده (۴۸) قانون حمایت خانواده از سوی نمایندگان بررسی می‌شود.

بررسی لایحه یک فوریتی معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان صداوسیما از دیگر برنامه‌های امروز صحن علنی خواهد بود.

همچنین نمایندگان در این نشست تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق (۷) تبصره به ماده (۷) اساسنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت تسهیل روند ساخت‌وساز روستایی برای بومیان روستا و حمایت از دولت در جهت ساخت یک میلیون مسکن در سال و تقاضای دوفوریت در مورد طرح اصلاح ماده (۱۱۷) قانون مدیریت خدمات کشوری را بررسی می‌کنند.

کد خبر 622544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.