مرندی: آمریکا و اتحادیه اروپا بدانند که تکبر عواقب دارد

مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین، آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در تاسیسات فردو را که در پی قطعنامه‌ای انتقادی درباره ایران در شورای حکام انجام شد، پاسخ ایران به تحریکات و تهدیدات غرب‌ تلقی کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد مرندی با بازنشر خبر پرس‌تی‌وی درباره آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی در تأسیسات فردو، در صفحه خود در توئیتر نوشت: ایران همواره به تحریکات و تهدیدات غرب پاسخ داده است. آمریکا و اتحادیه اروپا باید بدانند که تکبر عواقب دارد.

مرندی در ادامه گفت: امید رژیم‌های غربی به تحریم‌ها، لیبرال‌های ایران، اغتشاشگران و تروریست‌ها، تماماً شکست خورده است.

وی افزود: با عمیق‌تر شدن بحران جهانی، اهرم فشار غرب رنگ می‌بازد.

اظهارات مرندی در پی این مطرح می‌شود که روز گذشته محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه محیط زیست، درباره واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام گفت: گفته بودیم که فشار و قطعنامه سیاسی چیزی را تغییر نمی‌دهد و صدور قطعنامه واکنش جدی دارد و به همین خاطر تولید اورانیوم ۶۰ درصد در فردو از روز گذشته آغاز شده است.

هفته گذشته، در جلسه شورای حکام پیش‌نویس قطعنامه‌ای انتقادی که از سوی آمریکا و تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس) درباره همکاری‌های ایران با آژانس تهیه شده بود، پس از یک رأی‌گیری صادر شد.

روز گذشته سازمان انرژی اتمی در واکنش به قطعنامه شورای حکام اقدام به تولید اورانیوم تا غنای ۶۰ درصد در سایت فردو کرد و صبح روز دوشنبه _سی‌ام آبان‌ماه_ تولید آن به مرحله پایداری رسید.

کد خبر 621491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.