از نجات گروگان از چنگال آدم‌ربایان تا همسرکشی تلخ با ضربه به سر

نجات گروگان ۶۵ ساله از چنگال آدم‌ربایان، همسرکشی تلخ با ضربه به سر، حمله به پاکبان و شهردار شب، اعترافات یک شرور به قتل و سارق مسلح در محاصره پلیس خودکشی کرد را در بسته خبری حوادث ایمنا، بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سردار علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین، اظهار کرد: بیستم مهرماه سال جاری در پی شکایت فردی مبنی‌بر فقدان پدر ۶۵ ساله‌اش، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی شهرستان البرز قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فقدانی به قصد عزیمت برای امور کشاورزی از منزل خارج و دیگر به منزل برنگشته است؛ بنابراین خانواده به منظور پیگیری به زمین کشاورزی مراجعه و خودروی او را به صورت بدون‌صاحب در محل پیدا کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: تحقیقات برای پیدایش مفقود شده آغاز و پس از انجام کلیه اقدامات مشخص شد فرد ناشناسی با او تماس تلفنی داشته است. فرد مظنون شناسایی و تیمی متشکل از مأموران پلیس آگاهی به محل اختفا متهم اعزام شدند و پس از تعقیب و مراقبت چندین ساعته او را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی و در تحقیقات پلیسی اولیه منکر هرگونه ارتباط با فرد مفقود شده بود، تصریح کرد: پس از بهره‌گیری از شگردهای پلیسی، متهم لب به اعتراف گشود و به آدم‌ربایی اقرار و اظهار کرد که به درخواست یکی از دوستان خود و به منظور گرفتن امضا برای تصاحب زمین‌های کشاورزی فرد ربوده شده اقدام به آدم‌ربایی کرده است.

سردار ابراهیمی با بیان اینکه فرد مذکور نیز شناسایی و دستگیر شد، گفت: در پی اقرار متهمین، مأموران پلیس آگاهی شهرستان بلافاصله به محل نگهداری فرد ربوده شده اعزام شدند و فرد گروگان را با دست‌وپاهای بسته شده در حمام مشاهده و به پلیس آگاهی شهرستان البرز منتقل کردند.

همسرکشی تلخ با ضربه به سر

سرهنگ علی سلیمانی فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ، اظهار کرد: ساعت ۱۵ روز گذشته خبری مبنی بر کشف جسد یک خانم جوان در اطراف کردان به مرکز پیام پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ اعلام و بلافاصله کارآگاهان برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: بررسی‌های اولیه پلیس حاکی از این بود که مقتول یک خانم ۲۲ ساله است که بر اثر اصابت ضربه به سرش فوت شده است. در ادامه هویت مقتول توسط کارآگاهان شناسایی و با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد که قتل او به دلیل اختلاف خانوادگی توسط همسرش انجام شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه قاتل در کمتر از شش ساعت توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد، گفت: در تحقیقات تکمیلی متهم ضمن اقرار به انجام قتل، انگیزه خود از انجام آن را اختلافات شدید خانوادگی اعلام کرد.

حمله به پاکبان و شهردار شب

تعدادی از اغتشاشگران _چهارشنبه چهارم آبان‌ماه_ به دو نفر از پرسنل شهرداری منطقه پنج حین انجام مأموریت حمله و آن‌ها را به شدت مجروح کردند. آشوب‌گران پس از مسدودکردن بخشی از خیابان آیت‌الله کاشانی و ایجاد مزاحمت برای مردم، در حالی‌که عوامل شهرداری با لباس و خودروی سازمانی، جهت جمع‌آوری نخاله و کارتن‌های ریخته شده در معبر حاضر بودند، به آنها حمله‌ور شده و با چاقو و سلاح‌های سرد علاوه بر تخریب خودروی سازمانی، شهردار شب ناحیه هفت و پاکبان همراهش را به شدت مجروح کردند.

پس از وقوع این حمله آشوب‌گران، با حضور به‌موقع نیروهای امنیتی، اوضاع تحت کنترل قرار گرفت و این دو کارمند خدوم شهرداری در حالی‌که شرایط جسمی مناسبی نداشتند، به یکی از بیمارستان‌های منطقه منتقل شدند و هم اکنون تحت مداوای کادر درمان هستند. به موجب این حادثه دلخراش، شهرداری منطقه پنج با همکاری نیروی انتظامی و از طریق مراجع قضائی موضوع را پیگیری و اقدام قضائی لازم را به انجام خواهد رساند.

اعترافات یک شرور به قتل

حدود ساعت دو بامداد بیستم مرداد گذشته، مأموران انتظامات بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد از مرگ جوان مجهول الهویه‌ای خبر دادند که با ضربات قمه (نیمچه) مجروح و به مرکز درمانی منتقل شده بود. به دنبال دریافت این خبر، بلافاصله قاضی ویژه قتل عمد مشهد برای بررسی میدانی ماجرا، عازم بیمارستان شد و به این ترتیب با حضور عوامل بررسی صحنه جرم در محل، تحقیقات در این خصوص ادامه یافت.

با توجه به اینکه آثار ضربات قمه در سر و سینه جوان مجهول‌الهویه وجود داشت، ابتدا تحقیق از امدادگران اورژانس آغاز شد تا محل وقوع جنایت مشخص شود. نیروهای اورژانس ۱۱۵ مشهد در پاسخ به سوالات قاضی محمود عارفی راد اعلام کردند که ساعتی قبل پیکر مجروح و نیمه جان جوان ۳۳ ساله‌ای را از انتهای بولوار رسالت و در محله معروف به کوچه سماورسازان به مرکز درمانی منتقل کرده‌اند.

آنها در تشریح جزئیات موضوع به مقام قضائی گفتند: فرد ناشناسی با اورژانس تماس گرفت و مدعی شد پیکر خون آلود مردی در محله «سماورسازان» افتاده است. به همین دلیل هم ما در همان ساعت بامداد، آژیرکشان به بولوار رسالت رفتیم و پیکر آن جوان را در حالی به بیمارستان منتقل کردیم که آخرین نفس‌هایش را می‌کشید.

به دنبال گزارش امدادگران اورژانس، قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، به طرف محله یاد شده حرکت کردند و به تحقیقات میدانی ادامه دادند. بررسی‌های تخصصی با پرسش از اهالی محل و رهگذران در حالی وارد مرحله جدیدی شد که یکی از ساکنان کوچه مذکور گفت: در نیمه‌های شب صدای درگیری و فریادهای چند نفر را شنیده است و یکی از آنها با شیئی که در دست داشت، ضرباتی بر پیکر فرد دیگری فرود آورد.

با ثبت این اظهارات، ادامه تحقیق برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان نزاع مذکور به کارآگاهان دایره قتل عمد آگاهی سپرده شد و به این ترتیب گروهی تخصصی از کارآگاهان با هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) شبانه به بررسی دوربین‌های ترافیکی در منطقه پرداختند که در نهایت چهره چند جوان شناسایی شد و تصویر آنان زیر ذره بین رصدهای اطلاعاتی قرار گرفت.

تحقیقات بیشتر بیانگر آن بود که همه کسانی که در درگیری حضور داشتند از افراد معتاد و سابقه‌داری هستند که جا و مکان مشخصی ندارند. به همین دلیل بررسی‌های پلیس با راهنمایی قاضی عارفی راد در پاتوق‌های استعمال مواد مخدر و خلاف‌کاران سابقه‌دار متمرکز شد.

اگرچه هویت مقتول و متهمان پرونده در پیگیری‌های پلیس و بررسی بانک اطلاعاتی مجرمان لو رفته بود، اما شناسایی مخفیگاه آنان با مشکلاتی روبه‌رو شد تا اینکه بالاخره کارآگاهان پس از مدتی تعقیب و مراقبت‌های شبانه و ردزنی‌های اطلاعاتی، به سرنخی از مکان‌های تردد متهمان دست یافتند و روز سه شنبه گذشته، سه متهم اصلی پرونده را در یک عملیات ضربتی و هماهنگ به دام انداختند.

همه آنها خود را بی خبر از ماجرای این جنایت هولناک نشان می‌دادند و مدعی بودند که از مرگ جوان ۳۳ ساله اطلاعی ندارند؛ به همین دلیل کارآگاهان از آنها بازجویی‌های تخصصی کردند تا اینکه جوان ۳۴ ساله معروف به «سعید قارداش» لب به اعتراف گشود و راز این قتل فجیع را فاش کرد.

پس از انتقال متهمان به شعبه ویژه پرونده‌های جنایی، آنها در حالی مقابل قاضی محمود عارفی راد ایستادند که بوی عفونت دست متهم معروف به سعید قارداش فضای اتاق را غیرقابل تحمل کرده بود. او ابتدا درباره ماجرای عفونت شدید دستش به قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب گفت: مدتی قبل از دستگیری با افراد دیگری وارد نزاع شدم که آنها با شمشیر دستم را زخمی کردند.

این معتاد سابقه دار سپس درباره چگونگی قتل جوان ۳۳ ساله گفت: من یک دستگاه موتورسیکلت را به صورت امانت در اختیار یکی از دوستانم به نام وحید گذاشتم، اما آن جوان (مقتول) موتورسیکلت را از دوستم زورگیری کرده بود. هنگامی که من این ماجرا را شنیدم خیلی عصبانی شدم و به همراه وحید و یکی دیگر از دوستانم به دنبال او بودیم. حتی به در خانه‌اش هم رفتیم، اما او را پیدا نکردیم تا اینکه وقتی به سمت خانه بازمی گشتیم به طور اتفاقی او را سوار بر موتورسیکلت در کوچه سماورسازان دیدیم.

او که به شدت ترسیده بود موتورسیکلت را روی زمین انداخت و پا به فرار گذاشت. در این هنگام من هم نیمچه را کشیدم و به دنبالش دویدم تا اینکه بعد از طی مسافتی به او رسیدم و ضرباتی به سروسینه‌اش زدم که در تاریکی شب خون آلود داخل کوچه افتاد که بعد هم ما از محل گریختیم. متهم به قتل پس از اعتراف در حضور مقام قضائی روانه مرکز درمانی شد تا بررسی‌های بیشتر درباره زوایای پنهان این جنایت هولناک در پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه یابد.

سارق مسلح در محاصره پلیس خودکشی کرد

عبدالرحیم قربان پور فرمانده انتظامی باغملک، اظهار کرد: ساعت ۲۰ شامگاه چهارشنبه در پی اطلاع رسانی به واحد ۱۱۰ مبنی بر سرقت مسلحانه در بخش قلعه تل این شهرستان بلافاصله نیروهای انتظامی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه سارقان از جاده فرعی ناشلیل به سمت ایذه حرکت کردند، افزود: مدیریت میدانی توسط نیروی انتظامی باغملک صورت گرفت و همزمان نیروهای انتظامی در شهرستان ایذه را در جریان این موضوع قرار دادیم. سرانجام در بلوار زاگرس در شهرستان ایذه خودروی سارقان با خودروهای عبوری برخورد می‌کند و سارقان به سمت یک منزل نیمه‌کاره متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان باغملک گفت: پس از تیراندازی متقابل پلیس و سارقان و بعد از اینکه سارقان عرصه را بر خود تنگ دیدند یکی از سارقان با اسلحه خودکشی کرد و دیگری توسط مأموران دستگیر شد. یک یا دو تن دیگر از سارقان متواری شدند. درپی این اتفاق، یک قبضه اسلحه کشف و ضبط شد.

کد خبر 615187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.