روزشمار هفته ملی کودک اعلام شد

روزهای هفته ملی کودک با هم‌فکری وزارت‌خانه‌ها، نهادها و دستگاه‌های فعال در حوزه کودک نام‌گذاری شد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هفته ملی کودک در سال ۱۴۰۱ با شعار حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی هم‌زمان با ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) آغاز می‌شود و تا جمعه ۲۲ مهر ادامه می‌یابد.

قرار است برنامه‌های گسترده‌ای در تمامی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و از سوی دیگر سازمان‌ها و فعالان حوزه کودک در بخش‌های دولتی و غیردولتی طی این هفته برپا شود.

سازمان‌های فعال و مشارکت‌کننده در برنامه‌های هفته ملی کودک برنامه‌های خود را متناسب با این روزشمار طراحی خواهند کرد و برخی از این سازمان‌ها و تشکل‌های دولتی و غیر دولتی نیز بر همین اساس ویژه‌برنامه‌هایی را تدارک می‌بینند.

بر اساس این گزارش در جلسه شورای سیاست‌گذاری هفته ملی کودک با حضور مدیرعامل کانون و نمایندگان دستگاه‌ها، اسامی روزها و روزشمار این هفته به‌صورت رسمی به‌شرح زیر اعلام شد:

۱۶ مهر: کودک، صلح، بازی و نشاط

۱۷ مهر: کودک، حقوق اجتماعی، آموزش، امنیت و سلامت

۱۸ مهر: کودک، رسانه، فناوری‌های نوین

۱۹ مهر: کودک، هویت ملی، نام‌آوران و قهرمانان ملی

۲۰ مهر: کودک، کتاب، ادبیات، خلاقیت هنری

۲۱ مهر: کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری

۲۲ مهر: کودک، خانواده، اخلاق و مهرورزی

برنامه‌های هفته ملی کودک در تهران با برپایی یک آئین ویژه و نمایشگاهی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر سازمان‌ها و برنامه‌های متنوع برای کودکان صبح ۱۶ مهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب تهران آغاز می‌شود.

این مرکز همه روزه تا ۲۲ مهر ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۸ پذیرای علاقه‌مندان و مخاطبان کودک است.

کد خبر 609304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.