معلمان برای تدریس از روش‌های نوین و جذاب استفاده کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمان برای تدریس دانش آموزان در کلاس‌های درس از روش‌های نوین و جذاب استفاده کنند.

به گزارش ایمنا و به نقل از صدا و سیما، یوسف نوری در دیدار با جمعی از فرهنگیان استان البرز که عصر امروز در کانون فرهنگی تربیتی شهیدمعلمان برای تدریس از روش‌های نوین و جذاب استفاده کنند فهمیده کرج برگزار شد، اظهار کرد: برای تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان باید از ظرفیت‌های مختلف استفاده شود.

وی افزود: پس از مدت طولانی همه مدارس به علت ویروس کرونا باز شده است پس باید برای بالا بردن کیفیت آموزشی در مدارس تلاش بیشتری کرد، چون آموزش مجازی ۳۰ درصد کیفیت آموزشی را پایین آورد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جبران آموزش در این دوران در تابستان کلاس‌های حبرانی اجرا شد.

نوری با اشاره به اینکه باید به دانش آموزان اطلاعات دقیق داده شود، گفت: دانش آموزان آینده سازان کشور هستند که نباید از طریق اطلاعات غلط رسانه‌های بیگانه آسیب ببینند؛ برای عدالت آموزشی در کشور هم اقداماتی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای مدیریت مدارس هم عرصه باز شد تا نیروی‌های جوان در این عرصه مهم خدمت کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان نسل‌هایی را تربیت کردند که در راه اسلام، انقلاب و نظام جانفشانی کردند، افزود: دولت سیزدهم هم مصمم به رفع مشکلات دانش آموزان و فرهنگیان در کشور است که باید کمی حوصله کرد.

نوری گفت: مردم به آموزش و پرورش اعتماد دارند، اما گرفتن کمک‌های مردمی در مدارس نباید با اجبار همراه باشد.

وی به کمبود فضای آموزشی در البرز پرداخت و گفت: مهاجرت در البرز بالا است و این استان به توجه خیران و اعتبارات دولتی نیاز دارد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: کلاس‌های پرتراکم دانش آموزان در دوره متوسطه اول از جمله مشکلات استان البرز است که همیشه موجب ناراحتی می‌شود.

کد خبر 608621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.