از مذاکرات هسته‌ای ایران استقبال می‌کنیم

وزیر خارجه عراق در مصاحبه‌ای با شبکه الجزیره قطر گفت: از مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا استقبال می‌کنیم زیرا هر تنشی بر اوضاع داخلی عراق تاثیر منفی می‌گذارد.

به گزارش ایمنا، فواد حسین امروز _پنجشنبه سی‌ویکم شهریورماه_ در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اظهار کرد: برای گسترش روابط با آمریکا تلاش می‌کنیم ضمن اینکه روابط خوبی نیز با جمهوری اسلامی ایران داریم.

وی اضافه کرد: دور پنجم گفت‌وگوهای ایران و عربستان به پایان رسیده است و برای برگزاری دور جدید این گفت‌وگوها تلاش می‌کنیم.

حسین گفت: بررسی‌هایی درباره اینکه نشست آینده میان تهران و ریاض در سطحی غیر از وزرای خارجه دو کشور برگزار شود، در جریان است.

وی همچنین درباره روابط میان کشورش و ترکیه گفت: ترکیه همسایه مهم ما است و ما منافع مشترکی داریم و باید برای گسترش روابط با هم به تفاهم برسیم.

وزیر امور خارجه عراق همچنین افزود: موضوع حزب کارگران کردستان با خشونت و سلاح حل نمی‌شود؛ با آنکارا برای پایان دادن به فعالیت مسلحانه این حزب گفت‌وگو می‌کنیم.

حسین در بخشی دیگر از مصاحبه با الجزیره گفت: حضور نظامی آمریکا در عراق در چارچوب آموزش و مستشاری است.

وی درباره اوضاع داخلی عراق نیز تصریح کرد: مذاکرات با همه جریان‌های سیاسی در جریان است و تلاش می‌کنیم جلسه پارلمان هرچه زودتر برگزار شود.

حسین افزود: امیدوارم که با جریان صدر برای مشارکت در دولت جدید به توافق برسیم.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر تشکیل دولت جدید وجود دارد گفت: اختلافاتی میان احزاب شیعه وجود دارد ولی پیشرفت‌هایی در گفت‌وگوهای میان جریان‌های مختلف عراق به‌وجود آمده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 607141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.