اجرای برنامه‌های آموزشی با محوریت محیط زیست در آستانه بازگشایی مدارس

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از اجرای برنامه‌های آموزشی با محوریت محیط زیست در آستانه بازگشایی مدارس توسط این سازمان خبر داد و گفت: پویش «آشتی با زمین» در دو محله قائمیه و حصه برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، غلامرضا ساکتی اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند در راستای طراحی و اجرای برنامه‌های آموزشی با محوریت ارتقای سواد زیست محیطی شهروندان از ابتدای سال جاری نسبت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در مناطق پانزده‌گانه شهر اقدام کرده است.

وی افزود: این کارگاه‌ها که همچنان در فرهنگسراهای مناطق در حال برگزاری است، در قالب دوره‌های آموزشی رایگان برگزار می‌شود و تاکنون حدود ۶۸۰ نفر از شهروندان در آنها شرکت کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان برگزاری پویش «آشتی با زمین» را از دیگر برنامه‌های این سازمان دانست و تصریح کرد: این پویش نیز با محوریت آموزش حساسیت و ارزش نگهداری و صیانت از محیط‌زیست برای رده سنی هفت تا ۱۴ در حال برگزاری است.

وی افزود: فاز نخست پویش «آشتی با زمین» در محله قائمیه واقع در منطقه ۱۳ برگزار شد و فاز دوم آن با مشارکت «جمعیت حمایت از حقوق کودکان مهر زنده‌رود» در محله حصه واقع در منطقه ۱۴ در حال برگزاری است.

ساکتی با بیان اینکه پویش «آشتی با زمین» شامل هشت گام است، گفت: در گام‌های اول تا هفتم رویدادهای مختلفی مانند کارگاه‌های عملی دوخت کیسه‌های پارچه‌ای، ساخت حجم با استفاده از خشکاله، داستان‌نویسی با محوریت محیط زیست و بازدید از کارخانه پردازش پسماند برگزار شد و گام هشتم با محوریت استارتاپ‌ها در راستای تقویت نگرش اقتصادمحور در حوزه محیط زیست در حال برگزاری است.

برگزاری مسابقه «رؤیای تو در سطل زباله نیست»

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: مسابقه «رؤیای تو در سطل زباله نیست» نیز با تأکید بر معضلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست‌محیطی زباله‌گردی ویژه عکاسان آماتور و حرفه‌ای برگزار شد.

وی از برگزیده شدن آثار برتر در این مسابقه خبر داد و افزود: مراسم اختتامیه این رویداد طی هفته آینده برگزار و اسامی نفرات برتر اعلام می‌شود.

ساکتی اجرای برنامه‌های آموزش‌محور در برخی از مدارس شهر اصفهان را اقدام دیگر سازمان مدیریت پسماند دانست و افزود: در آستانه سال تحصیلی جدید برنامه‌ای آموزشی در تعدادی از مدارس دوستدار محیط زیست که مدت‌ها تعامل و ارتباط قابل توجهی در زمینه ارائه آموزش‌های زیست‌محیطی به دانش‌آموزان با این سازمان داشته‌اند، برگزار می‌شود؛ در این برنامه تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان مقطع اول ابتدایی که به عنوان دوستداران محیط زیست شناخته شده‌اند در مدارس خود مورد تشویق قرار می‌گیرند.

وی گفت: قرار بر این است که ارتباط سازمان مدیریت پسماند با این دانش‌آموزان با این رویداد به پایان نرسد و همچنان در حوزه‌های مختلف آموزشی با سازمان مرتبط باشند؛ این جریان می‌تواند منجر به آموزش و تربیت چندین دانش‌آموز مستعد در زمینه مسائل زیست‌محیطی شود.

کد خبر 606594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.