منسجم نبودن میان ارکان اقتصادی دولت

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی «سفرهای استانی رئیس جمهور» و «ارتقای سطح روابط با کشورهای همسایه» را از نقاط قوت و «عدم انسجام میان ارکان اقتصادی دولت» را از نقاط ضعف دولت سیزدهم عنوان کرد.

به گزارش ایمنا، معین الدین سعیدی در ارزیابی عملکرد یک‌ساله دولت سیزدهم اظهار کرد: موضوع سفرهای استانی در دولت سیزدهم جزو رویکردهایی است که بسیار شاخص بوده و باعث امیدواری مردم شده است، هرچند که منتقدانی دارد.

وی با بیان اینکه «سفرهای استانی رئیس جمهوری پدیده مبارکی است»، افزود: معتقدم که هیچ روشی بهتر از حضور بی‌پرده در میان مردم و شنیدن مشکلات و چالش‌ها نیست که خوشبختانه رئیس جمهور یک‌سال گذشته در تمام استان‌ها حضور داشته‌اند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست اظهار کرد: یک شاخصه و نقطه قوت دیگر دولت سیزدهم ارتقای سطح روابط با کشورهای همسایه است؛ در شرایطی که در تحریم قرار داریم، هرچقدر تعامل ما با این کشورها چه در حوزه اقتصاد محلی و چه در حوزه اقتصاد ملی بیشتر باشد عواید بیشتری نصیب کشور می‌شود.

سعیدی در ادامه درباره نقاط ضعف دولت گفت: آمارسازی‌های عجیب و قریبی در دولت وجود دارد و همه اطلاعاتی که داده می‌شود، مبتنی بر واقعیات نیست؛ در حوزه مباحث اقتصادی و معیشتی شاهد نوعی منسجم نبودن میان ارکان اقتصادی دولت هستیم که نتیجه آن گرانی و تورمی است که دهک‌های کم درآمد را به شدت دچار چالش کرده است.

وی با اشاره به اقدام دولت در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها خاطر نشان کرد: در حوزه مردمی‌سازی یارانه‌ها در اصل اینکه یارانه ۴۲۰۰ تومانی منبع رانت و فساد بود، شکی نبود، اما قرار بود که سبد کالاهای اساسی و معیشتی جامعه از طریق کالابرگ و با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار بگیرد که این اتفاق نیفتاد و شاهد شوک تورمی هستیم؛ علت همه این اتفاقات منسجم نبودن در تیم اقتصادی دولت است که از نقاط ضعف محسوب می‌شود.

نماینده مردم چابهار در مجلس با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت باید به لحاظ تخصصی بسیار توانمندتر باشند و هماهنگی میان این تیم وجود داشته باشد، گفت: یکی از مصادیق هماهنگ نبودن میان ارکان اقتصادی دولت، ناتوانی در انتخاب یک مدیرعامل برای منطقه آزاد چابهار طی ۷ ماه گذشته است؛ این در شرایطی است که همواره بر توسعه سواحل مکران شده و رهبری نیز در این باره تاکیداتی دارند.

منبع: ایسنا

کد خبر 601697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.