آمریکای امروز همان آمریکای کودتای ۲۸ مرداد است/مستکبرین هرگز اصلاح‌شدنی نیستند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کودتای ۲۸ مرداد از مصادیق غیرقابل انکاری است که یادآوری می‌کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می‌بیند، بی‌ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می‌شود و استقلال کشورها به بازی گرفته می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز _چهارشنبه بیست‌وششم مردادماه_ مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، اظهار کرد: بیست‌وششم مردادماه، سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال ۱۳۶۹ به میهن اسلامی را گرامی می‌دارم و به همین مناسبت به روان پاک سید آزادگان، مرحوم سیدعلی‌اکبر ابوترابی فرد درود می‌فرستم.

وی در ادامه با بیان اینکه جمعیت آزادگان و خانواده‌های صبور آنان، ذخیره‌های ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال‌های عمر خود را فدای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم کردند، افزود: ایران تا همیشه قدردان آزادگان سرافراز خواهد بود، دوام توفیق این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین در آستانه سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد، نیازمند تأکید است که ملت ایران هرگز فهرست بلندبالای دشمنی، پیمان‌شکنی، بدعهدی، غارت، جنایت و دخالت قدرت‌های خارجی به خصوص ایالات متحده آمریکا را به عنوان سند افشای ماهیت مستکبرین همواره در مقابل چشم خود خواهد داشت.

قالیباف تصریح کرد: کودتای ۲۸ مرداد از مصادیق غیرقابل انکاری است که یادآوری می‌کند هنگامی که نظام سلطه منافع خود را در خطر می‌بیند، بی‌ارزش بودن دموکراسی و آزادی آشکار می‌شود و استقلال کشورها به بازی گرفته می‌شود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: آمریکای امروز همان آمریکای ۲۸ مرداد است و سطح و عمق نگاه مستکبرانه آنها به مردم دیگر کشورها از جمله ایران عزیز هیچ تغییری نکرده است بلکه روز به روز طراحی‌های پیچیده‌تر و بی‌رحمانه‌تری برای به زانو درآوردن ملت‌های مستقلی چون ملت ایران در دستور کار هیئت حاکمه این کشور قرار گرفته است.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که اگر روزی آمریکا با اجیر کردن عده‌ای در این کشور کودتا به راه انداخت، تاکید کرد: در سال‌های بعد نیز از هیچ تلاشی برای سرنگونی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذار نکرد؛ در جنگ ملت نجیب ایران علیه دشمن بعثی، با تمام قوا از دشمن بی رحم حمایت کرد؛ جنگ همه جانبه اقتصادی علیه جان و مال ملت ایران تدارک دید و برای محروم کردن ایران از حقوق مسلم خود کارزار بین‌المللی نامشروع به راه انداخت.

قالیباف در همین رابطه اضافه کرد: آمریکا مهم‌ترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منبع تولید شر و جنایت در منطقه بود، گروه‌های تکفیری را برای در هم شکست امنیت و تمامیت ارضی کشورهایی همچون ایران تجهیز کرد و با زیر پا گذاشتن تمام قواعد حقوقی و انسانی، خون پاک فرزندان برومند ملت ایران همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر زمین ریخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاریخ جنایت‌های آمریکا، به ملت ایران این درس را آموخته است که مستکبرین هرگز اصلاح‌شدنی نیستند، خاطرنشان کرد: آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است، تنها تبدیل شدن به ایران قوی بوده و این اصل در گروی قوی شدن مردم ایران است.

کد خبر 597156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.