اعطای تسهیلات توانمندسازی به بانوان توسط صندوق ملی محیط زیست

‌مشاور امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط‌زیست از پرداخت تسهیلات توسط صندوق ملی محیط‌زیست به بانوان توانمند در حوزه محیط‌زیست با معیشت پایدار خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، نجمه کمالی اظهار کرد: با عنایت به تاکید معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور مبنی بر اقدام جدی در حوزه کار آفرینی بانوان و حمایت از آنان و همچنین عضویت در کارگروه کسب و کار پایدار و اینکه بسیاری از مشاغل دوستدار محیط‌زیست با زندگی مردم در روستاها و مشاغل کشاورزی و دامداری و حفاظت و بهره‌برداری پایدار از طبیعت ارتباط دارد، بهترین فرصت است، تا مردم در زمینه حفاظت و بهره‌وری پایدار اکوسیستم، مشارکت داده شوند.

وی اظهار کرد: از این رو اختصاص اعتبار برای توسعه کسب و کارهای کوچک در راستای حفاظت از اکوسیستم‌های طبیعی ضرورت دارد و سبب خواهد شد علاوه بر افزایش سطح معیشت جوامع محلی و روستاییان، صیانت از محیط زیست کشور نیز محقق شود.

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان حفاظت محیط‌زیست افزود: به این منظور، صندوق ملی محیط‌زیست آمادگی دارد تا در زمینه اجرای پروژه‌های محیط‌زیستی در قالب اعطای تسهیلات کم بهره همکاری کند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور توانمندسازی اشتغال زنان در حوزه محیط‌زیست با رویکرد معیشت پایدار، کلیه متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق ملی محیط‌زیست می‌توانند درخواست‌های خود را به اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان‌ها ارسال کنند.

کد خبر 596725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.