دانش‌آموزان مناطق محروم از تغذیه رایگان برخوردار می‌شوند

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: ۱,۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایمنا، صادق ستاری‌فر عصر یکشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: یکی از مناطقی که از تغذیه رایگان برخوردار می‌شود استان چهارمحال و بختیاری است اما استان‌های برخوردار از این طرح باید در خصوص نظام توزیع به وزارت آموزش و پرورش یاری دهند و ماشین‌آلات و سردخانه‌هایی از سوی جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها به این منظور اختصاص یابد.

وی افزود: تلاش می‌شود در پرتو این طرح که از سال ۸۹ متوقف شده بود بتوان نیازهای تغذیه‌ای دانش‌آموزان مناطق محروم را تأمین کرد و در این میان بخشی از منابع مالی طرح از سوی قرارگاه امام حسن (ع) تامین می‌شود.

ستاری‌فر طرح رتبه‌بندی معلمان را از دیگر برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در حدود یک دهه است که فرهنگیان نسبت به مباحث معیشتی و شأن اجتماعی کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند اما طرح رتبه‌بندی می‌تواند این خلأ را پر کند که بر اساس آخرین گزارش‌ها این طرح از بیست‌وششم مردادماه اجرایی می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: احیای بیمه تکمیلی فرهنگیان، تأمین مسکن و تأمین زمین برای فرهنگیان از دیگر برنامه‌های در دستور کار است که برای اجرای آن نیاز به همکاری استانداری داریم.

ستاری‌فر با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو ۶۵ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد منابع ایجاد این فضاها را در اختیار استان‌ها قرار می‌دهیم و انتظار می‌رود ۵۰ درصد دیگر نیز از منابع داخلی استان‌ها تأمین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مسابقات ورزشی دانش‌آموزی در کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات پس از سه سال توقف در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی پنج استان از جمله چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

ستاری‌فر افزود: رویکرد ما به ورزش، تربیتی است و معتقدیم ورزش مهمترین عامل برای ارتقای سلامت جسمی و روانی و معنوی دانش آموزان است.

کد خبر 596472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.