آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۳ مردادماه؛ یک فوتی و ۱۲۹ ابتلای جدید

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

علی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ یکشنبه بیست‌وسوم مردادماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸۳ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۳۰ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۲۹ نفر مثبت قطعی شد که ۱۰۹ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۲۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۹۶ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۱۸۵۷ نفر رسید.

احمدی خاطرنشان کرد: اکنون ۱۶ نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.
وی اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های شهرکرد، اردل، فارسان، بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بروجن، سامان و لردگان و کیار در وضعیت نارنجی هستند.

کد خبر 596444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.