ائتلاف سعودی ۱۵۸ بار آتش‌بس یمن را نقض کرد

منابع خبری گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۸ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ارتش سعودی در قالب ائتلافی تشکیل شده از چند کشور عربی به ویژه امارات در ششم فروردین سال ۹۴ با حمایت اسرائیل و کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد. علی‌رغم کمک‌های نظامی متعدد استکبار جهانی به ائتلاف مرتجع عربی، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، به ویژه تأسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش‌بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

هفته گذشته «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از توافق طرف‌های یمنی برای تمدید دو ماهه آتش‌بس خبر داد، و تاکید کرد: تمدید آتش بس یمن در بر گیرنده تعهد طرف‌ها برای مذاکره برای دستیابی به یک توافق گسترده‌تر است.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید دو ماهه این آتش‌بس یازدهم مردادماه به پایان رسید که مجدداً تمدید شد.

منابع خبری بامداد پنجشنبه _بیستم مردادماه_ گزارش دادند، ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۸ بار آتش‌بس یمن را نقض کرده است. ائتلاف سعودی صبح امروز _پنجشنبه بیستم مردادماه_ با انجام پروازهای تجسسی و شناسایی بر فراز استان‌های مأرب، تعز، جوف، صعده، الحدیده، ضالع، حجه و محورهای عملیاتی مرزی آتش‌بس سازمان ملل متحد را نقض کردند.

این گزارش می‌افزاید، هواپیمای شناسایی مسلح ائتلاف سعودی منازل مسکونی و مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی در استان‌های مأرب، نجران و الحدیده هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین منازل مسکونی شهروندان یمنی در استان‌های الحدیده، تعز، مأرب، حجه، صعده، جیزان، البیضاء و ضالع را هدف حملات سنگین توپخانه‌ای، راکتی و خمپاره قرار دادند.

کد خبر 595444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.