دستگیری زن کلاه‌بردار در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری زنی که با ارائه رسیدساز جعلی به فروشندگان اجناس از آنان کلاه‌برداری می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس اصفهان، سرهنگ حسین ترکیان اظهار کرد: درپی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاه‌برداری یک زن از وی با ارائه رسیدساز جعلی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات صورت گرفته گفت که در سایت دیوار یک عدد ساعت هوشمند را به مبلغ ۶۵ میلیون ریال آگهی کرده بودم تا اینکه زنی با من تماس گرفته و پس از توافق در محلی قرار گذاشته و ساعت هوشمند را به او دادم و او نیز رسید انتقال وجه روی گوشی را به من نشان داد و از محل دور شد اما پس از بررسی متوجه شدم که هیچ گونه مبلغی به حسابم واریز نشده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری فرد کلاه‌بردار ادامه داشت تا اینکه فرد دیگری که یک دستگاه کنسول بازی را به مبلغ ۸۵ میلیون ریال فروخته و با همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود به این پلیس مراجعه و اعلام شکایت کرد.

سرهنگ ترکیان ادامه داد: کارآگاهان سرانجام با ردیابی‌های هوشمندانه خود، فرد کلاه‌بردار را شناسایی و پس از تأیید مال باختگان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد که در تحقیقات انجام گرفته به چهار فقره کلاه‌برداری از طریق ارائه رسیدساز جعلی به فروشندگان اجناس اعتراف کرد.

وی اضافه کرد: متهم در اعترافات خود عنوان کرد، با افرادی آشنا شده و آن‌ها نرم‌افزاری را به او معرفی کردند که شماره کارت و مبلغ را در آن وارد و یک رسید جعلی ارائه می‌دهد و قابلیت ارسال به دیگران نیز دارد و می‌توان ساعت و تاریخ هم به دلخواه تغییر داد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی خود برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد، اظهار کرد: شهروندان باید مراقب این نوع کلاه‌برداری‌ها بوده و تنها پس از مطمئن شدن از واریز وجه به حساب خود اقدام به تحویل اجناس و کالا به خریداران کرده و به نمایش رسیدهای ارائه شده در گوشی تلفن همراه اعتماد نکنند.

کد خبر 594967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.