گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

وزیر امور خارجه کشورمان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد تحولات دور تازه گفت‌وگوهای رفع تحریم در وین به بحث و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان عصر امروز _دوشنبه هفدهم مردادماه_ در تماس تلفنی با جوزپ بورل در مورد تحولات دور تازه گفت‌وگوهای رفع تحریم در وین، با تأکید بر اینکه هیأت مذاکره‌کننده ایرانی با اراده و جدیت برای دستیابی به توافق در وین حضور داشته و ایده‌های سازنده‌ای را برای حل و فصل موضوعات باقی‌مانده ارائه داد، اظهار کرد: دیدگاه‌ها و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران درباره ایده‌های ارائه‌شده از سوی انریکه مو را به وی منتقل شده است و انتظار می‌رود همه طرف‌ها برای دستیابی به متن نهایی توافق از خود اراده و جدیت نشان دهند.

وی ضمن تمجید از تلاش‌های هماهنگ‌کننده جهت تسهیل دستیابی به توافق، تصریح کرد: توافق نهایی باید تأمین‌کننده حقوق و منافع ملت ایران بوده و رفع پایدار موثر تحریم‌ها را تضمین کند.

جوزپ بورل نیز در این گفتگوی تلفنی خطرنشان کرد: معتقدم در دور اخیر گفتگوهای وین، پیشرفت نسبی حاصل شده است.

مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ارزیابی من از این مرحله مذاکرات مثبت است؛ ما به عنوان هماهنگ کننده به تلاش‌های خود برای نزدیک تر کردن دیدگاه‌ها تا رسیدن به نتیجه خوب برای همه طرف‌ها ادامه خواهیم داد.

وزیر امور خارجه ایران نیز در پایان ابراز امیدواری کرد: با واقع‌بینی و اجتناب از اتخاذ مواضع غیرسازنده، به خصوص از سوی آمریکا، مسیر دستیابی به توافق هموار شود.

کد خبر 594733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.