کلاهبرداری به بهانه مسافر خارجی در راه مانده

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تلفنی خبر داد و گفت: اعضای این باند با تماس تلفنی به بهانه در راه ماندن یکی از آشنایان خارجی، اقدام به کلاهبرداری و دریافت وجه می‌کردند.

به گزارش ایمنا، سرهنگ علی عباسی، اظهار کرد: شاکیان به این پلیس مراجعه کردند و مدعی شدند شخصی با آن‌ها از طریق واتساپ تماس گرفته و ضمن معرفی خود به‌عنوان دوست یکی از خویشاوندان ساکن کشور عراق با درخواست کمک مالی از آنها کلاهبرداری کرده است.

وی افزود: شکات در ادامه اظهارات خود گفتند کلاهبردار اعلام کرده است که خویشاوند عراقی وی وارد کشور شده و جهت استراحت به منزل آن‌ها مراجعه خواهد کرد اما پس از حدود دو ساعت با برقراری تماس مجدد و با حالت اضطراب و تشویش اعلام می‌کند خودرو در مسیر خراب‌شده و نیاز به مبلغ ۲۰ میلیون دارند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه ادامه داد: موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری چهار نفر از اعضای این باند در یکی از استان‌های مرزی شناسایی و پس از تشریفات قضائی اعضای اصلی این باند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

وی با بیان اینکه مجرمان پس از انتقال به پلیس فتا بزه انتسابی را پذیرفتند و اظهار ندامت کردند، تصریح کرد: کاربران در صورتی که با چنین تماس‌هایی از طرف دوست و آشنا یا هر شخصی روبه‌رو شدند، بدون بررسی صحت‌وسقم موضوع از واریز وجه هرچند مبلغ کم خودداری کنند.

سرهنگ عباسی خاطرنشان کرد: شهروندان برای ارتباط و ارسال درخواست‌های خود تنها از راه‌های ارتباطی اعلامی در رسانه‌های معتبر استفاده کنند و هرگونه موارد مشکوک درخصوص جرایم حوزه سایبری را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی به کارشناسان اطلاع دهند.

منبع: رکنا

کد خبر 593569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.