قیمت کالابرگ، نرخ شهریور ۱۴۰۰ است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون درباره اقلام کالاهای اساسی هنوز همان نرخ شهریورماه ۱۴۰۰ است.

به گزارش ایمنا و به نقل از خانه ملت، در جلسه علنی امروز _سه‌شنبه یازدهم مردادماه_ علی بابایی‌کارنامی در تذکر آئین‌نامه‌ای با استناد به بند (۱۱) ماده (۲۲) قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، اقدام مجلس در خصوص افزایش نظارت بر عملکرد دولت را مثبت ارزیابی کرد و خطاب به رئیس مجلس گفت: در جریان بررسی بودجه خط قرمز ما حفظ قیمت کالاهای اساسی بر اساس نرخ شهریورماه ۱۴۰۰ بود.

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نه تنها بهای چهار قلم بلکه قیمت ۴۰۰ قلم کالا افزایش یافته و این موضوع در تمام کشور و داروخانه‌ها مشهود است، افزود: اگر قانون مبنا نباشد به شأن مجلس عمل نمی‌شود.

وی تاکید کرد: هرچند ارائه گزارش از سوی دولت خوب است اما رسیدن به آرمان یعنی تحقق برنامه‌های پیش‌بینی شده در بودجه ۱۴۰۱ از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بابایی‌کارنامی تصریح کرد: هزینه‌ها و درآمدهای بیمارستان‌های خصوصی، مراکز درمانی و پاراکلینیک‌ها در شهرستان از حدود ۹ ماه پیش پرداخت نشده است. بر اساس طرح دارویار سازمان برنامه و بودجه باید ماهانه پنج همت پول پرداخت کند که به عبارتی حدود ۵۰۰ همت می‌شود، حال باید پرسید منابع تبصره (۱۴) چقدر است، آیا سایر اهداف تبصره (۱۴) به هوا رفته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه‌مند هستم چرا که به وظایف خود عمل نکرده است، گفت: باید این کمیسیون دقت نظر بیشتری داشته باشد، مگر می‌شود مردم، داروخانه و پزشک را رها کرد. از میان ۲۴ نماینده عضو این کمیسیون ۲۰ نفر پزشک هستند.

وی با تأکید بر اجرای قانون تاکید کرد: اگر قانون اجرایی نشود مسیر به سمت ترکستان است و در آخر همه بدهکار مردم می‌شویم کما اینکه اکنون نیز همه بدهکار هستیم. خواهش می‌کنم دستور دهید ماهانه این حوزه‌ها توسط کمیسیون‌های تخصصی و اصل ۹۰ رصد شود. کمیسیون اجتماعی نیز کمیسیون فرابخشی است و نباید فراموش شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده با بیان اینکه پول مربوط به دارو و درمان در تبصره (۱۴) است، گفت: یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده نیز که رقم بسیار قابل توجهی است و من نمی‌خواهم عدد آن را بگویم برای این بخش است که کمیسیون بهداشت و درمان با جدیت آن را دنبال کرد و روز گذشته نیز به خزانه و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کردم که یک درصد قانونی باید هر ماه به حوزه بهداشت و درمان واریز شود.

وی با بیان اینکه این عدد رقم قابل توجهی است و چندین هزار میلیارد تومان می‌شود، تصریح کرد: قانون درباره اقلام کالاهای اساسی هنوز همان نرخ شهریور ۱۴۰۰ است، ان‌شاء‌الله کالابرگ که اجرا و دولت آماده سیستم واگذاری سبد کالا شود، مبنای کار خواهد بود و مبنای قانون است.

کد خبر 593180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.