کلاهبردار ۵ میلیاردی فروش موبایل و لوازم جانبی در دام پلیس فتا

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری عامل ایجاد سایت فروش موبایل و لوازم‌جانبی تلفن همراه با جعل «ای‌نماد» (Enamad) خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پلیس فتا، سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی اظهار کرد: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند پس از خرید در یکی از سایت‌های فروش موبایل و لوازم جانبی تلفن همراه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی افزود: مال‌باختگان این پرونده اعلام کردند قصد خرید لوازم جانبی تلفن همراه در فضای مجازی را داشتند که با یک سایت فروش آنلاین این کالاها با قیمت‌های ارزان دارای نماد اعتماد الکترونیک مواجه شدند و پس از انجام فرآیند خرید و واریز وجه کالایی دریافت نکردند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شکات رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تحقیقات پرونده را آغاز کردند و در اقدامات اولیه متوجه شدند کلاهبردار با ایجاد یک سایت خرید آنلاین و جعل نماد اعتماد الکترونیک اقدام به جلب اعتماد شهروندان و کلاهبرداری از آن‌ها می‌کند.

وی تصریح کرد: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت با به‌کارگیری اقدامات فنی و تحقیقات گسترده در فضای مجازی موفق به شناسایی گرداننده این سایت شدند و پس از به دست آوردن اطلاعات هویتی مجرم و تشریفات قضائی متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ گودرزی خاطرنشان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا ضمن پذیرش جرم خود به کلاهبرداری از بیش از ۲۱ نفر از شهروندان به ارزش ریالی حدود پنج میلیارد ریال اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مشخصات فروشگاه‌های معتبر در سایت Enamad.ir قابل مشاهده است، اظهار کرد: شهروندان حتماً از سایت‌هایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند و از واریز هرگونه وجه تحت عنوان بیعانه قبل از تحویل و تأیید صحت و سقم کالا جدا خودداری کنند

کد خبر 593152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.