رئیس مجلس فردا به کهگیلویه و بویراحمد می‌رود

رئیس مجلس شورای اسلامی در حالی صبح فردا _سه‌شنبه چهاردهم تیرماه_ برای نظارت میدانی از استان کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر می‌کند که از هفته‌های گذشته در جلسات متعدد مهم‌ترین مسائل و مطالبات مردم استان با حضور تعدادی از وزرا بررسی شده است.

به گزارش ایمنا، محمدباقر قالیباف صبح فردا _سه‌شنبه چهاردهم تیرماه_ در یک سفر نظارتی و در رأس یک هیئت پارلمانی- نظارتی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند؛ مهم‌ترین هدف این سفر نظارت بر اجرای مصوبات قانونی برای این استان و بررسی میزان پیشرفت پروژه‌های اصلی کهگیلویه و بویراحمد و اتخاذ تصمیمات لازم برای تسریع در اجرای برخی طرح‌های اصلی است.

درباره این نظارت میدانی از حدود ۴۰ روز پیش تیم نظارتی مجلس با سرپرستی پژمان پشمچی‌زاده، معاون نظارت مجلس شورای اسلامی به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود و در گفت‌وگو با مقامات ارشد اجرایی استان، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه‌های اصلی، مطالبات اساسی مردم و نیز میزان تحقق احکام قانونی و قوانین بودجه و برنامه توسعه پنج ساله در این استان مورد بررسی دقیق قرار گرفته و براساس این سفر شبکه‌ای از مسائل این استان پرظرفیت، اما کم برخوردار تدوین شد.

طی هفته‌های اخیر وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و نیز مجمع نمایندگان استان نیز در جلسات جداگانه با رئیس مجلس به بیان گزارشی از آخرین وضعیت مسائل استان در حوزه‌های تخصصی خود و میزان پیشرفت پروژه‌های اصلی و راهکار حل موانع اتمام طرح‌های نیمه تمام پرداخته اند.

از جمله مهم‌ترین طرح‌های استان، اتمام مسیر پاتاوه به دهدشت است که بخشی از کریدور شمال-جنوب بوده و تا خلیج فارس ادامه دارد و اتمام آن می‌تواند حجم قابل توجهی از بارهای ترانزیتی را از مسیر استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بنادر جنوبی کشور منتقل کند که علاوه بر تسهیل در حمل و نقل جاده‌ای کشور، انتفاع آن شامل مردم استان نیز خواهد شد.

سد مخزنی تنگ سرخ و نیز طرح انتقال آب شهرستان‌های دهدشت و چرام و نیز پروژه‌های نیروگاهی برای تولید برق و پیگیری اتمام برخی طرح‌های پتروشیمی در گچساران از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در جلسات متعدد کارشناسی و نظارتی توسط مجلس شورای اسلامی پیگیری شده تا در یک زمان بندی معقول و متناسب، مردم کهگیلویه و بویراحمد از مزایای این طرح‌ها که با سرمایه گذاری هنگفتی در حال احداث هستند، بهرمند شوند.

نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد و رؤسای کمیسیون‌های عمران، صنایع و معادن، کشاورزی و انرژی رئیس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی خواهند کرد.

قالیباف با حضور در برخی مناطق استان از تعدادی پروژه‌های نیمه تمام و در حال احداث و نیز تعدادی از طرح‌های اشتغالزایی و توانمند سازی زنان بازدید کرده و در نهایت در جلسه جمع‌بندی سفر که عصر فردا _سه‌شنبه چهاردهم تیرماه_ برگزار می‌شود، برای تسریع در احداث یا اتمام برخی پروژه‌های اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
کد خبر 586020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.